Wstawianie zewnętrznej zawartości
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Wstawianie zewnętrznej zawartości

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    27-05-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Wstawianie zewnętrznej zawartości

    Witam!

    Jestem nowym, szczęśliwym użytkownikiem Joomla Natknąłem się na problem z dodawanie zewnętrznej zawartości. Mianowicie jak chcę dodać zewnętrzne zasoby (w tym wypadku filmik z youtube) staje się on niewidoczny. Tzn kod jest, ale co bym nie wpisał czy to poprzez edycję HTML w tinyMCE, czy poprzez dodawanie tego za pomocą przycisku dodawania obiektu zmienia mi automatycznie width i height na 0. Jaka może być tego przyczyna? Kod się wyświetla na frontend, tylko z zerową wysokością i szerokością.

    Używam Joomla 1.0.12 na home.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    wynika to pewnie z tego, że edytory próbują "ułatwić" wstawianie obiektów nie zawsze skutecznie, do specyficznych elementów treści służą zwykle boty, do filmików polecam bota allvideos

    http://demo.joomlaworks.gr/content/view/21/32/

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    27-05-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    No nie do końca, bo nawet jeśli wstawiam to bez ułatwiaczy, w okienku edycji HTML w tinyMCE to tak samo mi zamienia te dwa atrybuty. Po drugie, nie można za bardzo umieścić u siebie na serwerze plik z filmem z google. Tzn technicznie pewnie by i można było, ale jest to nielegalne. Po trzecie, nie sądzę, żeby jakikolwiek "wspomagacz", nawet jeśli miałby to być ułatwiacz, to chyba nie taki, że jak podaję konkretne wartości - tj. 450 i 350 px to ustawia mi je na 0x0. Ciekawe, bo obrazki z innych serwerów bezproblemowo wstawia, np. z onetu. Ale już z youtube nie :/

    Co dziwne, teraz wstawianie przez kreator obiektu w edytorze działa, ale już zapisuje z
    Ostanio edytowane przez aethan : 27-05-2007 20:16

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    edytor sam w soie jest ułatwiaczem i często nie radzi sobie z obiektami, uzyj tego bota i bedzie po klopocie

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •