Cytat Wysłane przez nexus246
Nie ma czegoś takiego jak obciążenie generowane przez tabelę. I nie ma czegos takiego jak zapytanie z tabeli do tabeli. To że komponenty mambo/joomla instalują własne tabele jest zaletą a nie wadą. W prosty sposób następuje rozdzielenie części systemu.
może i nie ma czegoś takiego, jak obciążenie generowane przez tabele, ale wydaje mi się, że im bardziej skomplikowane, tym bardziej obciążające serwer, np. wyświetlające dodatkowe dane, które czerpią dane z kilku tabel, lub z jednej, która jest powiązana z wieloma i takie zapytanie jest często egezkwowane. A czy to wada czy zaleta, że joomla ma dużo tabel a główne tabele to główna struktura joomli, nie mi oceniać i nie mówiłem, że jest to wada joomli, zastanawiałem się jaki to będzie miało wpływ na dużą rzeszę użytkowników

więc kolego LUZ na ambicję nikomu przecież nei wchodzę





Cytat Wysłane przez nexus246
Trudno mi dyskutować z Twoimi subiektywnymi odczuciami ale to co napisałeś to jest kompletna bzdura. Tu nie chodzi o ilość tylko o logikę bazy danych - polecam lekturę nt. relacyjnych baz danych.
Pewnie i może masza rację. takim fachowcem jak Ty pewnie nie jestem. Ja wyrazilem tylko swoją opinię, przemyślenia na podstawie obserwacji ponad dwuletniej pracy na różnych CMSach i ich rozwoju. Na tej podstawie wysnułem wniosek widząc na przykład jak w CMSie X zmieniała się kilkakrotnie wersja CMSa, za każdym razem dochodziło więcej tabel, więcej możliwości głównego CMSa. Ten najnowszy "X" miał większe wymagania co do serwera niż ten kolejny poprzedni. To tylko moje obserwacje wizualne.