Odmienny wygląd strony dla zalogowanych i niezalogowanych
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Odmienny wygląd strony dla zalogowanych i niezalogowanych

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    01-06-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Odmienny wygląd strony dla zalogowanych i niezalogowanych

    Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Od jakiegoś czasu interesuję się Joomlą! Jestem w trakcie tworzenia strony internetowej opartej na tym CMS-ie. Natrafiłem na pewien problem w realizacji mojej strony. Szukam już od pewnego czasu rozwiązania w google i na forach, ale go nie uzyskałem. Zaplanowałem że będą 2 wersje strony. Dla wszystkich odwiedzających i użytkowników zarejestrowanych. Problem w tym że wersja dla wszystkich ma mieć inny wygląd niż ta dla zarejestrowanych. Próbowałem to rozwiązać stosując przypisanie szablonów dla odpowiednich pozycji menu. Stworzyłem 2 rodzaje menu, jedno dla wszystkich i drugie dla zarejestrowanych. W menu dla wszystkich umieściłem odsyłacz do komponentu logowanie. Logowanie przekierowuje nas do odsyłacza Start z menu dla zarejestrowanych, który jest blogiem artykułów z wybranych sekcji. Po zalogowaniu zmienia się szablon na ten dla zarejestrowanych i pojawia się wyżej wymienione menu dla profesjonalistów. Problem w tym że po wejściu w artykuł z menu dla wszystkich wyświetla się wygląd szablonu dla zarejestrowanych. Mój sposób nie pozwala też na użycie drugi raz komponentu strona startowa i wykorzystania automatycznie generowanej zawartości przez niego w "stronie głównej" wersji dla zalogowanych. Są to moje początki więc moje rozwiązanie jest dość zakręcone i zapewne jest inna droga do uzyskania takiego efektu. Może ktoś z forumowiczów ma inną koncepcję spełnienia założeń mojej strony. Bardzo proszę o rady i sugestie jak rozwiązać najlepiej ten problem.

    Przypomnę jeszcze założenia:
    - odmienny wygląd strony dla zalogowanych i niezalogowanych (jakby 2 strony w jednej),
    - możliwość umieszczania na stronach startowych odmiennych artykułów.
    Ostanio edytowane przez Annihilator_2 : 01-06-2007 16:32

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    W index.php szablonu:
    if($my->id) {
    //szablon dla zalogowanych
    //w tym moduły dla zalogowanych
    } else {
    //szablon dla anonimowych
    //w tym moduły dla anonimowych
    }

    Jeśli chodzi o różne artykuły na stronie głównej to zrezygnuj z komponentu frontpage (czyli nie korzystasz wtedy z czekboxa do publikowania na głównej) a zamiast tego do wyświetlania artykułów wykorzystaj moduł newsflash podpięty do odpowiedniej kategorii newsów (oddzielna na zalogowanych i anonimowych).
    Witaminy | Ziołolecznictwo
    "Paczem" do "komentarzów" jest odpowiedni komponent.
    --
    Mój priv to nie helpdesk.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    01-06-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za odpoweidź Jestem zielony z php :/ Dopiero zaczynam naukę . Był bym wdzięczny jeszcze za jakieś przykładowe wpisy tam gdzie ma być szablon i moduły.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    01-06-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chodzi mi o to jak zdefiniować w nawiasach { } szablony i moduły. Jakiś przykładowy wpis, który bym sobie zmodyfikował bardzo ułatwił by mi zadanie.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    21-05-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    załączam swoją prośbę w tym temacie
    mam podobny problem

    chcę zróżnicować wygląd dla zalogowanych i nie zalogowanych
    (dwie rożne templatki)

  7. #6
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    znajdz w szablonie (index.php) i zamiast standardowej linijki ladujacej plik css wstaw
    Kod HTML:
    <?php if ($my->id) { ?>
    <link href="<?php echo $mosConfig_live_site; ?>/templates/nazwa_szablonu/css/template_css_registered.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
    <?php } else { ?>
    <link href="<?php echo $mosConfig_live_site; ?>/templates/nazwa_szablonu/css/template_css_unregistered.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
    <?php } ?>

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    21-05-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    wielkie dzięki ;)
    pomogło

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •