Moduł/Komponent "taki" obrazek? - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 29 z 29

Temat: Moduł/Komponent "taki" obrazek?

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    24-12-2006
    Wpisy
    280
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dokladnie o to mi chodzi Mógłbyś dać mi wskazówki jak to zrobić Będę bardzo wdzięczny.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22

    Domyślny

    W panelu administracyjnym Multithumb'a w części poświęconej znakom wodnym ustawiasz opcję Stosuj znaki wodne na Tak, a Szyfrowanie nazw obrazów na MD5 lub CRC32.

    Nie wiem dlaczego, ale nie mogłem uruchomić szyfrowania z opcją Stosuj znaki wodne ustawioną na Nie.
    extendmedia.pl - w pracy najważniejsza jest pasja

  4. #23
    Bywalec
    Dołączył
    24-12-2006
    Wpisy
    280
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki
    Od momentu jak stosuję Multithumb strona ładuje mi się o wiele dłużej, czy u Was tak samo? Czy powodem może być używanie zdjęć z serwerów zewnętrznych?

  5. #24
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A jak sądzisz?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #25

    Domyślny

    Strony na których używasz Multithumb'a mogą ładować się dłużej, ale tylko wtedy, gdy pierwszy raz otwierasz daną stronę. Serwer musi stworzyć wszystkie miniatury i zapisać je na swoim dysku, a to na słabszych serwerach może trochę potrwać. Potem wszystko powinno ładować się już normalnie.

    Ale jeżeli używasz zdjęć z innych serwerów, nie licz na to, że twoja strona będzie się szybko otwierała.
    extendmedia.pl - w pracy najważniejsza jest pasja

  7. #26
    Debiutant
    Dołączył
    20-06-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Szczerze mówiąc ja też zauważyłem, że po zainstalowaniu multithumba serwis ładuje mi się nieco wolniej. Na głównej stronie ładuje mi się 10 miniatur. Ale cóż, może jestem przewrażliwiony. Znalazłem za to kolejnego bug'a. Dołączyłem do katalogu plik z podpisami do zdjęć. Niektóre opisy są dość długie nie dłuższe jednak niż 130 znaków. Problem jest pod IE. Firefox pokazuje stronę prawidłowo. Obie przeglądarki skracają podpis pod miniaturką do jej szerokości, IE jednak rozszerza odległości pomiędzy miniaturkami tak, jak by chciał tam zmieścić cały opis. Pod spodem załączam skriny spod IE i Firefoxa. Nie pomogło wgranie wersji beta1bulid3. Wersja ta pomimo że producent twierdzi na swej stronie iż "Also fixed a problem with small images, like emoticons, sometimes getting upsized." nadal ma problem z obrazkami mniejszymi niż ustawiona w bocie wielkość miniatury.
    Attached Images Attached Images

  8. #27

    Domyślny

    Tak jak w przypadku większości dodatków, Multithumb także może powodować nieznaczne wydłużenie czasu wczytywania strony.

    Jednakże trzeba wybierać, albo używasz dodatków i wszystko robi się szybko i prosto, ale obciąża to nieznacznie serwer, albo robisz stronę w html'u, miniatury tworzysz w Photoshopie i wszystko śmiga.

    A odnośnie błędów to Multithumb jest tak naprawdę w wersji beta, więc mogą sie zdarzać drobne błędy. Miejmy nadzieję, że autor poprawi je w wersji stabilnej.
    extendmedia.pl - w pracy najważniejsza jest pasja

  9. #28
    Bywalec
    Dołączył
    24-12-2006
    Wpisy
    280
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam pytanie, korzystam z multithumb'a i chciałbym zrobić jakieś zabezpieczenie przed kopiowaniem zdjęć z mojej strony, co możecie mi poradzić ?

  10. #29

    Domyślny

    Oczywiście, że tak.
    Kolejną bardzo użyteczną właściwością dodatku Multithumb jest możliwość automatycznego dodawania do obrazów znaków wodnych, które zapobiegają łamaniu praw autorskich właścicieli obrazów. Można określić zarówno plik z jakiego ma być pobierany znak wodny, jak i jego pozycję na obrazie. Zaimplementowana została obsługa kilku popularnych formatów plików graficznych (JPEG, PNG, GIF), przy czym dla plików PNG zastosować można efekt półprzezroczystości (alpha blending).

    Dodatkową interesującą właściwością jest szyfrowanie nazw obrazów, które uniemożliwia określenie ścieżki dostępu do oryginalnego pliku.
    cytat ze strony Extend Media

    Można to ustawić w panelu konfiguracyjnym Multithumb w sekcji Znaki wodne.
    extendmedia.pl - w pracy najważniejsza jest pasja

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •