koszyk + zamowienie
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: koszyk + zamowienie

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-06-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny koszyk + zamowienie

    Witam
    sam komponent jest fajny, jednak nie moge dosc do jednego: gdzie jest link "dodaj do koszyka" ??
    mam zainstalowane odpowiednie moduły (Cart Module) ale jedyne co mi sie pokazuje to info ze koszyk jest pusty.
    sklep dostepny na stronie www.32dor.udl./sklep2

    druga kwestia: czy istnieje mozliwosc aby klient ktory wybierze produkty wysylal maila z zapytaniem ?? (moj zleceniodawca nie moze sprzedawac)
    mail bylby generowany automatycznie z lista produktow, iloscia sztuk i SKU

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Sprawdź, czy w konfiguracji sklepu nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji "Użyj tylko jako katalogu". Nie widać też ceny - tu przyczyną może być nie zaznaczona opcja "Pokazuj ceny".

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-06-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    nie mam zaznaczonej opcji katalogu, co do ceny to nie chce zeby sie pokazywala.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Jedyne, co przychodzi mi do głowy w takiej sytuacji, to to że nie wpisałeś ilości produktu.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-06-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    to tez nic nie daje :/

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    "Drogi Watsonie, przecież to było proste" powiedział Holmes, zagłębiając się z fajką w swoim ulubionym fotelu... ;)

    Jeśli nie masz zaznaczonej opcji katalogu oraz masz wpisaną ilość produktu, to stawiam skrzynkę piwa przeciw szklance mętnej wody z kałuży, że nie masz wpisanej ceny produktu.
    Wpisz cenę a przycisk "do koszyka" pojawi się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. ;)

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-06-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    hahaha nic z tego cena rowniez jest wpisana ;] tak samo podatek i waluta
    Ostanio edytowane przez gomez : 05-06-2007 12:59

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    OK, uporządkujmy wiedzę, bo wątek się za bardzo rozrośnie... ;)

    Jeśli chcesz mieć przycisk "do koszyka" musisz:

    1. mieć odznaczoną opcję "Użyj tylko jako katalogu" w konfiguracji sklepu,
    2. mieć zaznaczoną opcję "Pokazuj ceny" w konfiguracji sklepu,
    3. mieć wpisaną ilość produktu,
    4. mieć wpisaną cenę produktu.

    Jeśli jeden z tych warunków nie będzie spełniony, przycisku nie będzie.

    Zwróć uwagę na to, że opcja "Pokazuj ceny" służy do ukrywania cen, jeśli sklep spełnia funkcję katalogu. Tak już jest skonstruowany VM, że aby coś móc włożyć do koszyka/kupić, produkt musi mieć cenę i być dostępny (czyli ilość > 0).
    >> W przypadku, gdy zaznaczysz opcję "Użyj tylko jako katalogu" wyłączysz wszystkie funkcje koszyka. Jeśli odznaczysz "Pokazuj ceny" wyłączysz wszystkie opcje koszyka i dodatkowo ukryjesz ceny produktu.
    >> Jeżeli nie będziesz miał wpisanej ilości produktu to, w zależności od innych opcji, produkt nie będzie widoczny lub nie będzie przycisku "do koszyka" i pojawi się komunikat o braku produktu w magazynie (zapobiega to kupieniu towaru, którego nie ma).
    >> Jeżeli nie wpiszesz ceny, przycisk "do koszyka" również się nie pojawi; w zamian będziesz miał komunikat z prośbą o kontakt w celu zapoznania się z ceną (która np. podlega negocjacjom lub wymaga wykonania dodatkowej kalkulacji - trudno jest sprzedać coś, co nie ma ceny, dlatego funkcje koszyka również w tym wypadku są wyłączone).

    Uff... Mam nadzieję, że nie przynudziłem za bardzo tym "wykładem" a jednocześnie chyba teraz już masz "czarno-na-białym" wyjaśnione, ogólne zasady działania koszyka w VM.
    Wydaje mi się, że nie pominąłem niczego ważnego; jeśli tak, to proszę o poprawienie.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-06-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    omg :]
    nie wlaczylem pokazywania ceny i juz lipa.
    teraz juz jest koszyk

    nasuwa mi sie tylko jeden problem: nie chce zeby byla widoczna cena na stronie bo tak jak napisalem wczesniej nie moge tego zrobic ze wzg. formalnych
    Ostanio edytowane przez gomez : 06-06-2007 12:34

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-11-2006
    Wpisy
    37
    Punkty
    15

    Domyślny

    W katalogu "administrator\com_virtuemart\html\templates" masz pliki w których definiujesz co ma być wyświetlane na odpowiednich stronach
    (basket, product_details, browse, order_emails). Czy da się wogóle pominąć ceny nie wiem, bo nie próbowałem.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •