prezentacje pps, mht,
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: prezentacje pps, mht,

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    07-06-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny prezentacje pps, mht,

    Sorki, ale nie znalazłem na forum informacji na temat zamieszczania prezentacji .pps lub w .mht w joomli. Nie jestem zbyt doświadczonym użytkownikiem, a zależy mi żeby zamieszczać w serwisie właśnie takie prace moich studentów.
    Bardzo dziękuję za wszelką pomoc

    pozdrawiam

    Jurek Wolny

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Zalezy co chcesz osiagnac - jesli tylko dac mozliwosc pobrania - wystarczy jak np. udostepnisz te pliki przez remository. Jesli natomiast chcialbys je odtwarzac bezposrednio ze strony - hmmm... musisz poszukac jakiegos komponentu badz bota ktory potrafilby to zrobic.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    07-06-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Dzięki

    Dzięki bardzo, będę szukał jakiegoś narządka, na razie zamieszczę je do ściągania. Jakbyś natknął się na coś kiedyś prosze o maila jerzywolny@gmail.com

  5. #4
    Przeglądacz mslonik awatar
    Dołączył
    15-03-2007
    Skąd
    3miasto
    Wpisy
    32
    Punkty
    20

    Domyślny

    Dzień dobry.
    Nie chcąc rozpoczynać nowego wątku podepnę się na razie pod ten. Interesuje mnie osadzenie treści plików .mht w taki sposób, by były widoczne i były formatowane bezpośrednio na stronie zarządzanej przez Joomla! Pomimo że .mht to teoretycznie daleki kuzyn .html (https://en.wikipedia.org/wiki/MHTML), to moje próby osadzenia treści .mht spełzły na razie na niczym. Być może pomijam jakiś banalny szczegół, być może ktoś potrafi to zrobić.

    Korzystam z przeglądarki Firefox 56.0 (64-bity). Joomla! 3.8.1. Celem poprawnego wyświetlania treści plików .mht pod tą przeglądarką wykorzystuję rozszerzenie UnMHT (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/unmht/). Próbowałem sztuczek opisanych w tym artykule: jak wyłączyć filtrowanie html (https://www.gavick.com/documentation...e-html-filters). Nadal bez rezultatów, którymi mógłbym się podzielić.

    Druga droga, pokazana przez Dylka, to zastosowanie dedykowanego narzędzia. Znalazłem coś takiego: https://extensions.joomla.org/extens...er-for-dotnet/. Niestety to narzędzie odpada, bo wymaga do działania .NET, a ja korzystam z serwerów opartych na systemach Linux. Ponadto jest to rozwiązanie płatne.

    Dla osób chętnych do pomocy czynnej załączam przykładowy plik Przyklad04.zip, który chciałbym osadzić w Joomla!. Plik ten otwiera się bez problemu w przeglądarce (po zainstalowaniu opisanego wyżej rozszerzenia UnMHT), ale już nie pod Joomla!

    Pozdrawia mslonik
    http://mslonik.pl

  6. #5
    Przeglądacz mslonik awatar
    Dołączył
    15-03-2007
    Skąd
    3miasto
    Wpisy
    32
    Punkty
    20

    Domyślny [solved] prezentacje pps, mht

    Dobry wieczór,

    uważam, że problem rozwiązałem, chociaż może nie tak elegancko, jak chciałem. Po kolei jednak.

    0. Jak Microsoft Word 2010 przechowuje treść?
    Na dwa sposoby:
    0.1. Plik .docx jako kontener.
    02. Plik .docx jako miejsce przechowywania łączy do obiektów.

    0.1. Plik .docx jako kontener.
    Zdjęcia i inne obiekty możemy osadzić w pliku .docx. W konsekwencji objętość pliku .docx będzie pochodną objętości wszystkich osadzonych obiektów. Plik robi się bardzo duży, długo się otwiera, jego edycja jest problematyczna itd. itp. Ale w zamian za to mamy tylko jeden plik. Word domyślnie osadza wszystkie dołączane do niego obiekty. Plik .docx może więc być kontenerem (mieścić w sobie) dla innych plików i obiektów.

    0.2. Plik .docx jako miejsce przechowywania łączy do obiektów.
    Dobrą zasadą jest nieosadzanie zdjęć i innych obiektów w pliku .docx. Dlaczego? Ponieważ podczas osadzania Word zmniejsza rozdzielczość (a co za tym idzie także objętość) osadzanych plików. W efekcie spada ich jakość. Niewiele da się z tym zrobić. Wprawdzie jest w opcjach zaawansowanych możliwość ustawienia współczynnika kompresji, ale maksimum to zaledwie 220 ppi. Nieosadzając plików mamy nad nimi pełną kontrolę. W pliku .docx znajduje się tekst wraz z odwołaniami (linkami) do plików zewnętrznych.

    W efekcie powstaje mniej więcej taka struktura:
    .docx
    |---- tekst
    |---- zdjęcie 1
    |---- zdjęcie 2
    |---- zdjęcie n
    |---- obiekt 1
    |---- obiekt 2
    ----- obiekt n
    itd.

    W konsekwencji chcąc przesłać komuś pełną treść dokumentu trzeba też przesłać zdjęcia i obiekty i to w taki sposób, by w miejscu docelowym zachować wzajemne położenie względem pliku z tekstem.


    1. Dlaczego chciałem używać plików .mht?
    1.1. Wygoda.
    1.2. Wykorzystanie przeglądarki internetowej.

    1.1. Po pierwsze wygoda - cała treść artykułu (np. tekst, zdjęcia, tabele) w jednym pliku. Nie da się ukryć, że ten sam efekt można uzyskać wykorzystując zwykły plik .docx i osadzanie zdjęć i obiektów, z wszystkimi tego konsekwencjami.

    1.2. Do otwierania plików .mht służą przeglądarki internetowe. Niektóre, jak mój ulubiony ognisty lis mogą wymagać instalacji dodatkowego rozszerzenia. Wykorzystanie przeglądarki stwarza dodatkowe możliwości prezentacji danych. Na przykład zamiast statycznych zdjęć / obiektów z grafiką rastrową, przeglądarka może wyświetlić proste animacje. Taką moc mają pliki .gif oraz niesłusznie rzadziej wykorzystywane do tego celu pliki .png.

    2. Dlaczego w Internecie nie należy używać plików .mht?
    Ponieważ są to duże pliki, w których znajduje się cała niezbędna treść (np. zdjęcia i inne obiekty) potrzebne do wyświetlenia pojedynczego dokumentu. Przesłanie takiego pliku pomiędzy serwerem www a przeglądarką naszego klienta, który chce obejrzeć zawartość takiego pliku będzie trwała bardzo długo - będzie to pojedyncza operacja (transakcja) pomiędzy serwerem a przeglądarką klienta. Działanie serwerów jest zoptymalizowane pod kątem przesyłania wielu małych plików.

    3. Kiedy warto użyć plików .mht?
    Zawsze wtedy, gdy chcemy komuś pokazać zawartość pliku .docx lokalnie w przeglądarce internetowej. Np. zawsze wtedy, gdy grafika zawiera animacje, której nie potrafi wyświetlić Word.

    4. Co zrobić, jeżeli do dyspozycji mamy tylko pliki .mht i chcemy je wyświetlić na stronie opartej na Joomla!?
    Znalazłem następujące obejście:
    4.1. Przekształcamy plik .mht do postaci .html. Służy do tego narzędzie "mht to htm": https://sourceforge.net/projects/mht...e=typ_redirect
    4.2. Ładujemy tak przekształcone pliki na nasz serwer plików Joomla!
    4.3. Tworzymy stosowny artykuł. W jego treści umieszczamy zawartość pliku nadrzędnego .html.
    4.4. Modyfikujemy odnośniki do zdjęć i innych obiektów tak, by wskazywały na nasz serwer.
    4.5. Może być konieczna zmiana strony kodowej pliku nadrzędnego .html.

    5. Co zrobić, jeżeli po prostu chcemy umieścić treść dokumentu .docx w sieci?
    5.1. Zapisujemy dokument (F12 Zapisz jako) w postaci .html.
    5.2. W opcjach wybieramy stronę kodową dla tekstu zgodną z obsługiwaną przez naszą witrynę.
    5.3. Ładujemy tak przekształcone pliki na nasz serwer plików Joomla!
    5.4. Tworzymy stosowny artykuł. W jego treści umieszczamy zawartość pliku nadrzędnego .html.
    5.5. Modyfikujemy odnośniki do zdjęć i innych obiektów tak, by wskazywały na nasz serwer.

    Poniżej link do przykładowego artykułu, który umieściłem na swojej stronie. Zawiera on treść pliku .docx. Artykuł zawiera dwa rysunki. Word wyświetla je statycznie, tymczasem są to animowane pliki .gif oraz .png. Wykorzystanie do ich wyświetlenia przeglądarki ujawnia dodatkową zawartość. Wykorzystanie do ich prezentacji Joomla! stwarza oczywiście jeszcze więcej możliwości. I o to chodzi :-)
    http://mslonik.pl/inne2/inne/1068-pr...ej-w-pliku-mht

    Pozdrawia ms
    http://mslonik.pl

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •