Nie mogę instalować dodatków. - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Nie mogę instalować dodatków.

  1. #11
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 695
    Punkty
    574

    Domyślny

    Instaluję kolejny dodatek. Wywala błąd:

    • JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
    • Moduł Zainstaluj: Błąd: nie można utworzyć katalogu: "/home/xxxx/public_html/4/modules/mod_aqsg_newsflash"
    Zmieniam prawa dostępu katalogu modules na 777... i dodatek zainstalowany.

    Tylko, że to jakieś wariactwo - nie będę przecież ciągle zmieniał praw dostępu bo się w tym pogubię.

    Albo jest jakieś lekarstwo, albo zmiana hostingu.

    Pomożecie?

    Dzięki, jantin. Na dziś tez mam dość. Pora spać. Jeszcze raz DZIĘKI

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bazylnet Zobacz wiadomość

    Albo jest jakieś lekarstwo, albo zmiana hostingu...

    Problem nr 3 odrzucamy.
    Wzieło mnie to i jeszcze poszukałem w sieci (błędy JFTP i problemy z instalacją dodatków). Dyskusji na temat jest dużo, skupię się na trzech znaleziskach, pierwsze dotyczy relacji PHP vs FTP, drugie i trzecie problemów wewnętrznych w samej warstwie JFTP.

    1. http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=1536492

    Gość, którego status to Joomla!Virtuoso pisze tak (w skrócie);

    "Potrzeba zastosowania JFTP wynika z praw własności plików.
    Wiele serwerów jest źle skonfigurowanych, w wyniku czego pliki tworzone przez FTP mają innego właściciela niż pliki tworzone przez PHP.
    Jeśli instalujesz plik przez [skrypt] PHP, nie możesz nim manipulować przez FTP, i odwrotnie.
    To taki deal 'wszystko albo nic'. Albo [instaluj] twórz wszystkie pliki uzywając PHP i nigdy nie dotykaj ich przez FTP, albo instaluj przez FTP i nigdy nie dotykaj ich przez PHP.
    Najlepsze rozwiązanie to znajdź host gdzie serwery są skonfigurowane prawidłowo, czyli gdzie pliki tworzone przez PHP i FTP mają tego samego właściciela"

    2. Ten sam gość w tym samym wątku pisze (w kontekście zastosowania łatki do JFTP);

    "Warstwa FTP daje błędy bo jej specyfikacja jest niesprecyzowana i różne serwery nieco różnie ją implementują. Kilka lat temu zainstalowałem chyba z 15 serwerów FTP na mojej maszynie i przetestowałem je na warstwie FTP (unit tests on FTP layer). Niektóre serwery przeszły testy, niektóre nie, to samo z softwarem. Do tego niektóre wersje PHP "połamały" implementacje FTP. Zastosowanie łatki do JFTP jest ryzykowne, nie wiemy co z tego wyniknie w róznych konfiguracjach. Do tego gość (developer) który robił JFTP jest obecnie nieaktywny, a my nie mamy czasu zajmować się czymś co pracuje prawidłowo na wiekszości serwerów. Sorry, ale nie mam tu dobrych wiadomości"

    3. Ktoś jednak spróbował zastosować łatkę, ale jak sam pisze ekspertem nie jest. Nie przytaczam jego wywodów, są tu:

    http://robertmarkmorley.com/2008/11/...-bad-response/

    podam tylko za nim tę łatkę.


    -----
    Wyedytuj plik
    libraries/joomla/filesystem/file.php znajdź te linie:



    Kod:
    if (($FTPOptions['enabled'] == 1) {
    // Connect the FTP client
    Wstaw te trzy linie kodu pomiędzy te dwie linie

    (Insert these three lines of code between those two lines)



    Kod:
    /$tmp = $baseDir . '/' . getmypid();
    move_uploaded_file($src, $tmp);
    $src = $tmp;
    -------



    Czyli Bazylnet masz najprawdopodobniej problem z hostingiem. Albo jest to punkt 1, gdzie Twój serwer przyznaje rózne prawa własności plikom wrzucanym przez PHP i inne wrzucanym przez FTP, albo pkt 2, gdzie implementacja FTP serwera jest w konflikcie z kodem JFTP (co właściwie ma chyba związek i z pkt 1). W obu przypadkach rada jest jedna, zmienić hosting. O złej konfiguracji serwera wspominał wczesniej ogólnie Zwiastun. Pkt 3 to próba "dopasowania" się do konfiguracji serwera łatką w kodzie JFTP, czy jednak zadziała w Twoim konkretnym przypadku, nie wiadomo? Spróbować można, nie jest to czasochłonna operacja, no, potem trzeba instalacje dodatków potestować.

    Myślę, że jesteśmy blisko istoty Twoich problemów. Trochę się zadyskutowalismy, ale pożytek jest, jak teraz strzeli JFTP: bad response to już nie poruszamy się we mgle.

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny błąd w podanym kodzie !

    Znowu zrobiłem błąd, mam jakies trywialne problemy z edytorem odpowiedzi, przepraszam.

    Zamiast

    Kod:
    /$tmp = $baseDir . '/' . getmypid();
    move_uploaded_file($src, $tmp);
    $src = $tmp;
    oczywiście powinno być

    Kod:
    $tmp = $baseDir . '/' . getmypid();
    move_uploaded_file($src, $tmp);
    $src = $tmp;
    ostatecznie tak powinno wyglądać po wklejeniu do libraries/joomla/filesystem/file.php:

    Kod:
    ...
    if (($FTPOptions['enabled'] == 1) {
    $tmp = $baseDir . '/' . getmypid();
     move_uploaded_file($src, $tmp);
     $src = $tmp;
    // Connect the FTP client
    ...
    Autor tego rozwiązania dostał jedne jedyne oklaski od gościa, któremu teraz wszystko instaluje sie przez JFTP bez problemu. Autor jest przekonany, że to rozwiązanie eliminuje konieczność wyłączania warstwy JFTP, a nawet zmiany hostingu. Łatka ta dotyczy komunikatu błędu:
    JFTP::store: Bad response.
    Komunikat taki miałeś Bazylnet, gdy pisałeś, że masz FTP skonfigurowany poprawnie. Później wyłączyłeś FTP. Jeżeli bedziesz testował tę łatkę to oczywiście włącz z powrotem FTP. Miałeś jednak też inne komunikaty błędu, związane z brakiem możłiwości utworzenia katalogu i ustawienia praw, więc przypuszczam, że to rozwiązanie usuwa tylko jeden problemik, a zasadniczy pozostanie, ale spróbuj.

  5. #14
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 695
    Punkty
    574

    Domyślny

    Jantin jesteś niesamowity. DZIĘKI!!!

    Niestety całą rodzinę zaatakowała potworna grypa, więc efekty Twojej pracy przetestuję jutro i dam znać na forum.

    Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI.

  6. #15
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 695
    Punkty
    574

    Domyślny

    Dodałem kod, o którym wcześniej pisałeś. Efek żaden:

    Włączony FTP.

    * JFTP::store: Bad response
    * Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

    Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego.


    Wyłączony FTP, dodane linie kodu.

    * Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

    Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego.


    Ale kłopot mija, gdy ustawię prawa do katalogu TMP na 777. Później już tylko kilka razy zmieniam prawa do katalogów. W zależności, co instaluję: images, includes, plugins, language, itp....
    I instalacja kończy się olbrzymim sukcesem.
    Pozostaje tylko pozmieniać pozmieniane katalogi.

    Miodzio jest! Hosting wart polecenia!

    W swojej pomocy hostingodawca pisze o konieczności ustawienia niektórych katalogów na 777 i sposób ich zabezpieczenia, ale wychodzi na to, że trzeba połowę katalogów pozmieniać. Łatwiej zmienić hosting...

    Jeszcze o PhocaGallery, od której się wszystko zaczeło (oczywiście bez winy tejże): nie mogę edytować, usunąć, nadpisać plików css. Zgodnie z pomocą hostingodawcy należy się do niego zwrócić, by odblokował możliwość edycji itp. Niby świetnie, ale już raz miałem robioną tę operację. Teraz co? Po każdej aktualizacji mam do nich pisać?
    Bzdura. Tym większa, że hostingodawca odpisał, że to mój (Joomli) problem ze złym ustawieniem praw do katalogów.

    Napiszę do nich jeszcze raz, podam link do tej dyskusji. Zobaczymy jaka będzie reakcja.

    Pozdrawiam,
    dzięki za pomoc,
    P.

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    bazylnet Witaj,

    Poczytałem więcej o tej łatce, zlikwidowała Ci jeden błąd, ale to nie jest ten problem.

    Na razie wszystko wskazuje na specyficzną konfigurację serwera hosta. Nie nazywajmy jej złą, najwyżej lekko nietypową. Jak pisał ów Joomla Virtuoso, na większości serwerów ten problem Joomla nie występuje, ale na niektórych tak.

    Napisz czym zmieniasz te chmody na 777? To jest ciekawe. Z mojego amatorskiego wgryzania się w problem, rozumiem to tak. Masz takie kanały dostępu do katalogów i plików na serwerze: przez klienta FTP, przez JFTP, lub przez skrypty PHP. Jeśli jest to problem konfiguracji serwera, to przyznaje on prawa róznym właścicielom w zależności od kanału, a powinien przyznawać tylko jednemu.

    Jest jeszcze taki dodatek, wskazany przez Dakotę w tym wątku:

    http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=25111

    Zainstalowałem go testowo, ma dwa tryby pracy, przez FTP i tryb "File", jak się domyślam to tryb PHP. Próbowałem w obu trybach, i oba dają możliwość zmiany chmod. Fakt, że obecnie nie mam tego rodzaju kłopotów jak Ty, ale kiedyś na tym samym serwerze je miałem, stąd moje zaangażowanie w tym wątku. Interweniowałem wtedy w BOK, odpowiedzieli mi tak: cyt "...na chwile obecną zmienilem Panu ustawienia recznie myślimy o sposobie w jaki mozna by bylo ten problem z uprawnianiami wyeliminować ...". Nie wiem co zrobili, ale dziś tych problemów nie mam, oba kanały, przez PHP i przez FTP, hulają równolegle bez problemów.

    Spróbuj jeszcze ten dodatek (Legacy !) w obu trybach i napisz czy w którymkolwiek (obu?) dzała zmiana chmod.

    Jeśi to nie pomoże to chyba już pozostaje zmiana hostingu/?

    Oprócz PHP i FTP hula u mnie grypa, znasz ten ból ;-)), więc teraz kilka dni będę mniej aktywny, ale napisz o wynikach.

  8. #17
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 695
    Punkty
    574

    Domyślny

    Wymieniłem korespondencję z hostingodawcą.
    Ponieważ efekt mnie zaskoczył założyłem nowy temat: http://forum.joomla.pl/showthread.ph...862#post103862

    Proszę administratorów o zamknięcie tego wątku.
    Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •