Obciążenie transferu
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Obciążenie transferu

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-11-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny Obciążenie transferu

    Witam,
    mam stronę na Joomla 1.0.15 pl i do tej pory zbytnio nie zwracałem uwagi na transfer ale bardzo wzrósł.

    Strone mam na awardspace.com liczą oni tranfer pomiedzy serwerem strony i bazy a takze wymiany ftp czy to jest w pożadku. ponizej komunikacja z nimi



    Fri, Mar 21 2008 5:01pm
    Hello

    I see in my statistic very hi transfer i local domain. I check my scripts in my pages (I have Joomla CMS) and i use only based components and moduls. I think scripts in my page dont create this transfer.
    I don't now where is problem.

    Ples check in Yours side. You Have more reports then I.

    Best Regardes
    Adam
    Fri, Mar 21 2008 8:08pm - Jordan Davidson
    Hello Adam ,

    Large amount of traffic can be generated by some Joomla modules. Also, viewing youtube videos through your website generates traffic into your account. What modules do you have installed?

    Best Regards,
    Jordan

    AWARDSPACE Dedicated Support Team
    support@awardspace.com

    "Your winning web hosting provider"
    http://www.awardspace.com
    Fri, Mar 21 2008 10:50pm
    Components

    .iJoomla Search & Archive
    AlphaContent
    ArtBanners
    Bookmarks
    Community Builder
    DOCMan
    Events
    Events Syndicate
    FireBoard Forum
    Google Maps
    JA Submit
    Letterman
    Missus
    PonyGallery ML
    PU Arcade
    SEF Service Map
    Sigsiu Online Business Index 2
    swMenuFree
    zOOm Media Gallery

    Modules

    mod_artbanners
    mod_cblogin
    mod_dgm-news_ultra
    mod_events_latest
    mod_exitpoll
    mod_flashrotator
    mod_gk_fcs_30
    mod_gk_imageslider
    mod_gk_news_column
    mod_gk_news_show
    mod_gk_news_slider
    mod_hitsponygallery
    mod_jomlatest
    mod_jw_srfr
    mod_latestnews
    mod_latestpony
    mod_lettermansubscribe
    mod_missus
    mod_ponyrandom
    mod_randompony
    mod_ratsponygallery
    mod_related_items
    mod_s4jbuddylist
    mod_s4jmostvisitedprofiles
    mod_s4jnewusers
    mod_s4juseronline
    mod_sobi2latest
    mod_sobi2menu
    mod_swmenufree

    Bots

    CBAuthorBot
    Fireboard Discussbot
    Jom Comment
    Jom Comment SearchBot For Joomla
    Searchbot for Sigsiu Online Business Index 2
    Jom Comment Sys


    Look please in this link http://www.dsi.net.pl/content/category/25/52/273/


    Tue, Mar 25 2008 6:53pm - Dave Michaels
    Hello Adam,

    First off, we would just like to assure you that we are not cheating you out of your deserved bandwidth. The joomla software you have is generating all of the traffic you see in your account traffic statistics. You can check in your webalizer that there really are numerous pages with files integrated in them that are accessed daily. That means a lot of scripts are working quite a bit. The local traffic is the sum of your database transfer, FTP data transfer and the kernel traffic, which is generated by scripts. Therefore, your local traffic is quite realistic. We have other joomla sites generating similar (some higher) traffic. Please look for solutions to this on the internet with some caching joomla plugins to save bandwidth.

    Best Regards,
    Dave Michaels,
    AwardSpace Dedicated Support Team



    zainslalowałem JAccelerator ale tranfer jakos drawstycznie nie spadł a objetośc strony wzrosła z 300 do 800 co jest logiczne.

    Może ktoś się spotkał z takim problemem, może macie jakieś sugestie
    Uczę sie

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez tecra Zobacz wiadomość
    i use only based components and moduls
    Nie przesadzasz trochę? Tylko podstawowe komponenty i moduły?
    DocMan, PonyGallery, FireBoard, Zoom, BookMarks, Community Builders, SOBI2, Events
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    hahahaha - podstawowe elementy - jaki luzak. proponuję www.extnsions.joomla.org i poinstalować wszystkie. a nóż przyda sie jaki wodotrysk.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-11-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    FireBoard i zoom praktycznie wyłączone
    zgadza się przesadziłem ale po wcześniejszych doświadczeniach wiedziałem ze odpowiedz ich była by jedna, proszę sprawdzić komponenty i nie zawracać głowy.

    Dlatego tak napisałem

    pytanie zgoła inne, czy normalne jest mierzenie transferu z serwera bazy do serwera strony.
    Jeśli tak zapewne można szacunkowo przyjąć jakiś procent transferu to strona – świat a reszta to FTP i Baza

    dla przykładu 60% do 40%

    u mnie jest około 35% do 65%

    dodam że nie mieszam cały czas na ftp, dodam jakieś zdjęcie może maksymalnie 1MB dziennie

    Przyznam że strona jest rozbudowana. Ale na moje wyczucie coś jest nie tak.

    Po zapisach miejsca w cache widzę, że dużo go generuje BookMarks – może czymś go zastąpić propozycje wydajniejszych komponentów ?
    Ciekawe jest jeszcze że moduł użytkownika (widoczne herby i stopka na dole) generują tworzenia dużo miejsca na dysku, więc chyba musiały generować dużą wymianę danych pomiędzy bazą i serwerem strony.



    Takie komentarze nie pomagają jak niżej, tylko wyśmiewają

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    hahahaha - podstawowe elementy - jaki luzak. proponuję www.extnsions.joomla.org i poinstalować wszystkie. a nóż przyda sie jaki wodotrysk.
    - i co to wnosi do tematu, w czym ma pomóc - pośmiałeś się
    Uczę sie

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-11-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    dodam że Docman też praktycznie wyłaczony do deinstalacji tylko nie mam czasu zmian w odnośnikach powporwadzać
    Uczę sie

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    czasem wnosi. zabrałes sie za tworzenie serwisu z iscie hurra optymistcznym założeniem że wszystko będzie pieknie i cudnie.

    nie zadałeś sobie trudu poczytania o tym Joomla! jak to działa jak wykorzystywany powinien być.

    chocby to, że korzysta z jednej bazy danych a nie setek jak wp.pl i że coś te bazy danych kiedyś zajeździ. ale co tam - wszystko na hurra - będziemy najlepsi bo mamy najwięcej odjechanych komponentów.

    jak już stać was na niektóre komponenty to jako webmaster / informatyk, posiadając wiedzę elementarna można było to rozdzielić na autonomiczne serwisy a potem połaczyć jakimś synchronize usererm albo multisajtem ale po co ? przecież nie masz wiekszej ilości baz danych do wykorzystania poza tą jedną ... Dodaj tam jeszcze supermarket on line ze wszystkim czym tam handlujecie i TurkTube [roszczę sobie prawa autorskie do tego określenia] :confused: [dla nie wtajemniczonych Seyret ] - i bedziesz miał najlepszy portal na swiecie.

    nie wnosi ? to tylko Twoja opinia na krytykę - inny zastanowi się zanim coś klepnie.

    - i co to wnosi do tematu, w czym ma pomóc - pośmiałeś się
    - aż się popłakałem ... jesli wiesz co mam na myśli.

    pozdrawiam

    Icek Klezmer [Troll]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 02-04-2008 10:03

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •