Mam problem już 3 dzień nad nim siedzę i nie mogę go rozwiązać, szukałem na wielu forach porad, stosowałem się do nich, ale ciągle mimo wszystko czegoś brakowało.
Założyłem konto na serwerze cba.pl i zgrałem cały zestaw plików (Joomla 1.5.9) przez Total Commandera (oczywiście wcześniej wykasowałem całą zawartość ftp). Następnie wszedłem w instalatorka. Najpierw ekran 1, wszystko na „zielono” co oznacza konfigurację optymalną dla Joomli. Dalej licencja, i baza mysql, którą zgodnie wypełniłem z zaleceniami. Później serwer FTP, który odpuściłem (zaznaczyłem NIE) ze względu na to iż przeczytałem w jakimś temacie, że nie jest to obowiązkowe do funkcjonowania Joomli, zresztą dane, które podawałem ciągle się nie zgadzały i serwer FTP je odrzucał. Potem końcówka instalacji i czas na kasację folderu INSTALLATION. Wszystko oczywiście zgodnie z planem.

Jednak jest problem w momencie wejścia w strefę admina. Chciałbym zmienić datę lub godzinę, lecz wyświetla mi się to:
JFolder::create: Could not create directory”
Bądź to:
Could not make configuration.php writable”
“Could not make configuration.php unwriteable”


Kiedy chce dograć jakiś plik poprzez Instalatora również pojawiają się komunikaty:
”JFolder::create: Could not create directory”

“Warning! - Failed to move file”
“It was not possible to copy the selected file.
JInstaller::install: Failed to copy file”



Próbowałem jakoś zmieniać, kombinować ze zmianami atrybutów, nie wiem może nie te zmieniałem. Naprawdę piszę już ten problem w ostateczności, bo już brakuje mi sił na ciągłe wyszukiwanie moich malutkich błędów (nie wiem czego dotyczą). Pozdrawiam i czekam na odpowiedź