Witam,

Korzystam z Joomla 1.0.15 + PL Admin

Od pewnego czasu z portalem dzieje się coś dziwnego.

Najbardziej uciążliwe jest korzystanie z panelu admina. Po zalogowaniu się do niego wszystko jest OK, można wchodzić do listy modułów, dodatków, artykułów - tu wszystko jest ok.

Problem pojawia się gdy np. chcę zapisać nowy artykuł, dodać go do menu, zapisać zmiany w module, dodatku. Po kliknięciu na "zapisz" strona bardzo długo się ładuje, po czym, po upływie kilku minut pokazuje się ekran "nie można wyświetlić strony". Artykuł jednak jest zapisywany i po ponownym włączeniu panelu admina jest już na liście.

Jest to bardzo uciążliwe, zwłaszcza w portalach aktualizowanych co najmniej raz dziennie.

Dodam, że nie dzieje się tak zawsze. Czasem wszystko jest w najlepszym porządku, ale nie zauważyłem jakiejś reguły, z której wynikałoby, kiedy panel działa poprawnie.


Podobny problem pojawia się z komentarzami do artykułów z poziomu portalu. Użytkownicy chcący dodać swój wpis czasem muszą liczyć się z problemem - po kiliknięciu na wyślij, strona ładuje się bardzo długo. Komentarz jest zapisywany w bazie danych ale nie zgłasza się strona.


Korzystam z wbudowanego w Joomla systemu cache oraz komponentu PageCache. Oczywiście co pewien czas usuwam pliki schowka - nie widać zmiany w funkcjonowaniu portalu.

Dbam tez o baze danych, narzędziem phpMyAdmin kontroluje tworzenie się nadmiaru tabel.


Próbowałem różnych sposobów, nic nie pomaga.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Jak sobie z tym poradzić?

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam


PS.: Adres strony: www.maslow.info.pl