Witam,
najprawdopodobniej narobiłem jakichś błędów przy instalacji i teraz proszę o radę:confused:
w czym jest problem:
Jakiś czas temu założyłem stronę www.stopempostanach.pl była to moja pierwsza przygoda z joomlą, teraz chciałem założyć drugą stronkę www.pmin.org.pl Zainstalowałem na ftp 2 joomlę (utworzyłem katalog "2" do którego skopiowalem pakiet instalacyjny) i zacząłem ją instalować na ten drugi adres. Musiałem zrobić bląd przy wpisywaniu bazy danych (tak strzelam), ponieważ niepoatrznie doszedlem do momentu, że na obu adresach widać tę samą treść, czyli stronę stopempostanach.
tutaj pojawia się pierwsze pytanie:
jak "uwolnić" ten drugi adres, żeby znowu był "czysty" i gotowy do wykorzystania?

Walcząc dalej z tematem pomyślałem, że spróbuje zrobić wszystko jeszcze raz.
Tym razem udało mi się założyć drugą bazę danych, do której normalnie mogę się dostać. Jest to o tyle ważne, że pokazuje że z bazą jest wszystko ok.

Kiedy zaczynam instalować jeszcze raz nową joomlę (na tym adresie www.pmin.org.pl), dochodzę do momentu, w którym trzeba podać dane dostępu do bazy mysgl i tutaj pojawia się problem bo dostaje komunikat "Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL".
Pomyślałem więc, że może postawie to na poprzedniej bazie danych tylko zmienię przedrostek tabeli z jos na dowolny inny np. jos1, ale tez nie moge się połączyć z bazą danych (tym razem z tą starą, która normlanie działa bo mogę się na nią zalogować), szczerze przyznam, że nie mam pojęcia co dalej z tym fantem zrobić. Czy może ktoś coś poradzić?
pozdrawiam