Jak zmodyfikować "wyślij artykuł" aby autor nie miał wyboru sekcji i kategorii?
Wyniki 1 do 10 z 28

Temat: Jak zmodyfikować "wyślij artykuł" aby autor nie miał wyboru sekcji i kategorii?

Widok drzewa

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    16-03-2007
    Skąd
    Żyrardów
    Wpisy
    115
    Punkty
    10

    Jak zmodyfikować "wyślij artykuł" aby autor nie miał wyboru sekcji i kategorii?

    Witam wszystkich.

    Korzystam z joomla 1.5.15

    Szukałem długo prostego komponentu typu: dodaj artykuł lub pytanie na stronę przez zarejestrowanego użytkownika i nic prostego - w polskiej wersji nie znalazłem.

    Wiadomo, że standardowo zarej. użytk. nie może dodawać artykułów, a opcję tą ma autor. Więc, u mnie wszyscy którzy będą się rejestrować otrzymają statut autora.

    W związku z tym postanowiłem zmodyfikować lekko edytor, który pojawia się dla autora.

    Nie chciałbym aby autor miał możliwość wybieranie sekcji i kategorii oraz miał zablokowaną możliwość dodawania obrazków (link do obrazków mogę usunąć i z tym nie mam problemu) . To chciałbym ustawić na stałą sekcję kategorię, gdzie przyporządkowałbym ID sekcji i ID kategorii na stałe.

    Dotarłem do pliku form.php w katalogu com_content\views\article\tmpl\ , gdzie w tabeli (załącznik numer 2) są skrypty odpowiedzialne za wywołanie listy sekcji i kategorii (załącznik nr1). Tylko jak wklepać na sztywno ID konkretnej sekcji i kat. i aby się owa lista nie pokazywała ?

    Mogę usunąć wiersze z tabeli z wyborem sekcji i kategorii, ale wtedy artykuł nie zapisze się bo nie wybrano sekcji.

    Z tym mam problem duży. Nie jestem specjalistą od php, więc może ktoś przyjazny by mi pomógł ?

    Pozdrawiam.
    Attached Images Attached Images
    ciesz się rzeczami małymi, bo z czasem staną się dużymi

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •