Napotkałem następujący problem w mojej przygodzie z joomlą. Mianowicie, mam menu po boku (lewa strona), i na górze strony (pozycja hornav). (używam szablonu ja_purity).

I mam problem, gdyż nie mogę zrobić pustej pozycji w menu, tzn. na górnym pasku mam parę linków i 4 pozycje które się rozwijają ("podpozycje"), i w tej "głównej" pozycji (co ją widać cały czas, bez najeżdżania itp) jest ustawiony artykuł (dodany tylko na potrzeby stworzenia tego menu), i po kliknięciu tego się on otwiera. A chciałbym aby to była "pusta" pozycja, tzn tylko po to, że po najechaniu po niej pokazują się odnośniki.
Coś takiego jak w menu administratora.

Pozycja menu 1 (link) l Pozycja menu 2 (ta "pusta pozycja") l ....
l-> "podpozycja" 2.1 (ta gdzie już ma być artykuł itp)
l-> "podpozycja" 2.2 (ta gdzie już ma być artykuł itp)


A następnie ten sam problem mam z menu bocznym. Mam na nim coś 9 pozycji, które 7 ma być "pustych", tylko po to aby "rozwijało drzewko" do danych artykułów.

Pozycja menu 1
Pozycja menu 2(ma być pusta)
Pozycja menu 2.1
Pozycja menu 2.1.1
Pozycja menu 2.1.2
Pozycja menu 2.2
Pozycja menu 3 (ma być pusta)
:

Teraz mam zrobione tak, że jak kliknę na pozycję np 2 to dałem linka do podpozycji 2.1, i od razu rozwija mi się drzewko z ok 9 "podpodpozycjami".

Nie mam już siły do tego ;/. Od 4 dni się męczę z tym i nie daje rady już chyba z 10 modułów przetestowałem, i dalej nic.

Chodzi mi o coś takiego jak tutaj http://www.gosu.pl/menu/ (bar menu), lub tak, że najadę na tą pozycję to się pokarzą z boku te podpozycje (coś takiego jak na górnym menu).

I teraz pytanie jak zrobić te "puste pozycje"?? Jakiś moduł ściągnąć, czy gdzieś głębiej w opcjach to jest?

System : Linux v
PHP : 4.4.4-8+etch4yoyo1
MySQL : 5.0.67-1yoyo0-log
Pamięć podręczna : Wyłączono
GZIP : Wyłączono
Joomla 1.5.15