Mam duży problem z ogarnięciem tworzenia prostych adresów. Stworzyłem swój komponent, który działa już jak należy i chcę, aby wykorzystywał możliwości optymalizacji adresów w Joomli! Poczytałem co trzeba, przestudiowałem http://docs.joomla.org/Routing , poszukałem w Google, ale wciąż nie potrafię zaprząc pliku router.php do roboty.

Struktura adresów w moim komponencie jest następująca:
- na początku oczywiście option=com_
- po nim task=.. (może powinien być view, ale dopiero uczyłem się całego podejścia MVC)
- przy niektórych linkach występuje id=...

Chciałbym, aby moje linki wyglądały tak /{nazwa komponentu}/{nazwa taska, chyba że defaultowy}/{id, jeśli występuje}
Kombinowałem z funkcjami BuildRoute i ParseRoute i adresy zmieniają mi się na łatwiejsze, czyli dzielone '/' zamiast '&', ale nie potrafię pozbyć się zbędnych elementów, jak słowo component, przedrostek com_ itp. Czy ktoś jest w stanie w miarę przystępnie wyjaśnić działanie tych funkcji? Niestety we wspomnianym przeze mnie tutorialu nie jest to dokładnie wyjaśnione, napisane są gotowe funkcje, których działania nie rozumiem do końca. Najlepiej, jakby ktoś napisał co powinny zwracać te funkcje, aby uzyskać pożądane efekty, bo argumenty obczaję sobie var_dumpem. Z góry dzięki, myślę, że przyda się niejednemu zagubionemu Joomlamasterowi ;)