Prośba o pomoc-portal w Joomla zaatakowany
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Prośba o pomoc-portal w Joomla zaatakowany

Widok drzewa

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #11

    Re: Trojany

    Witam Wszystkich.
    Miałem podobny przypadek u mnie i już wyjaśniam gdzie jest dziura.
    Otóż problem leży w zabezpieczeniu komponentu com_classfields czyli popularne Ogłoszenia. Przejrzałem logi swojego serwera i już piszę jak dokonano ataku podrzucając kod iframe do mod_mainmenu.
    Atakujący wykorzystując dziurę w com_classfields wrzuca sobie jakiś plik (w moim przypadku config.php) na nasz serwer poprzez adresik: /administrator/components/com_classifieds/popups/insert_image.php (sprawdzałem działa bez problemu - można wrzucić co się chce). Następnie odpala to co wrzucił: /components/com_classifieds/adimages/config.php (czyli kod config.php w którym może być wszystko np: modyfikacja Waszego mod_mainmenu.php). Pliku config.php jeszcze nie namierzyłem bo pewnie się sam kasuje po wykonaniu ale jak go dorwę to... Ja miałem dwa ataki z adresu IP: 82.207.99.8 jakby był ktoś zainteresowany zgnębieniem gościa to zapraszam do współpracy coś się wymyśli. Jak narazie jeszcze nie miałem czasu na opracowanie zabezpieczenia (autor pewnie też nie bo sprawdzałem).
    Powodzenia w tropieniu dziur. Artur
    PS: (dotyczy Lamerów) oczywiście przed podanymi adresami jest http://www.waszastrona.com

    Rozwiązanie problemu (tymczasowe - uniemożliwia upload plików innych niż graficzne)

    Edytujemy plik /administrator/components/com_classfields/popups/ImageManager/images.php podmieniając w nim całą funkcję do_upload() na kod poniżej:
    Kod:
    function do_upload($file, $dest_dir,$makeThumb) 
    {
    	global $clearUploads;
    
    	if(is_file($file['tmp_name'])) 
    	{
    		$tag = ereg_replace(".*\.([^\.]*)$", "\\1", $file['name']); //rozszerzenie pliku
    		$tag = strtolower($tag); //rozszerzenie na male literki
    		if($tag == 'jpg' || $tag == 'gif' || $tag == 'png' || $tag == 'bmp' || $tag == 'tif') {
    			//var_dump($file); echo "DIR:$dest_dir";
    			move_uploaded_file($file['tmp_name'], $dest_dir.$file['name']);	
    			chmod($dest_dir.$file['name'], 0666);
    			if ($makeThumb){
    				$thumbsize=$_POST['thumbSize'];
    				$thumbQuality=$_POST['thumbQuality'];
    				$thumbFolder=$_POST['thumbFolder'];
    				$resizeOpt=$_POST['resizeOpt'];
    				make_thumb($dest_dir.$file['name'],$thumbsize,$thumbQuality,$thumbFolder,$resizeOpt);
    			}
    		}
    		else {
    			echo '<SCRIPT>alert(\'This file format is not allowed !\')</SCRIPT>';
    		}
    	}
    Powodzenia
    Ostanio edytowane przez Aron : 08-08-2006 15:16

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •