Atak nie tylko na Joomlę
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Atak nie tylko na Joomlę

Widok drzewa

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-08-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny Atak nie tylko na Joomlę

    Witam ze względu na brak działu o bezpieczeństwie zamieszczam post tutaj.

    Objawy: Brak strony www - wyświetla się tylko białe tło nawet w źródle strony nie ma tagów

    Diagnoza: na serwerze pojawiły się pliki php o różnych nazwach (najczęściej myserver.php, server.php, xdews.php) pliki te zawierają coś w rodzaju exploida napisanym w php po pobieżnej analizie (skrypt ma ponad 6000lini kodu) przedstawię jego możliwości:
    1. plik znany jest w światku jako c99shell.php
    2. wskazuje na witrynę http://ccteam.ru
    3. interfejs skryptu można obejrzeć pod linkiem http://64.233.183.104/search?q=cacheUdvWtAZzvQJ:www.camaraitapeva.sp.g ov.br/forum/admin/c99shell.php%3Fact%3Df%26f%3Dc99shell.php%26ft%3Di nfo%26base64%3D1%26d%3D%252Fvar%252Fwww%252Fforum% 252Fadmin%252F+c99shell.php&hl=pl&gl=pl&ct=clnk&cd =1&lr=lang_pl&client=firefox-a
    4. skrypt próbuje przejąć kontrolę nad maszyną (windowsową lub *nix) po czym przesyła ważne informacje takie jak:
    • 100 lini z pliku z hasłami systemowymi
    • robi zrzuty baz danych serwera mysql i wysyła na ccteam.ru
    • przeszukuje dyski i listuje w poszukiwaniu plików zawierających w nazwie config
    • przeszukuje i listuje pliki .htpasswd, .fetchmailrc itp.
    ma naprawdę potężny arsenał możliwości, nie wszystkie jego funkcje uruchamiają się poprawnie więc (chociaż nie jest wymierzony w joomla) zrobił mi na serwerze www nast. spustoszenia:
    1. wymazał zawartość plików (rozmiar pliku 0 kb) index.php, index2.php, globals.php, mainbody.php
    2. uszkodzona baza danych (być może po dumpingu bazy miał ją skasować ale poszło coś nie tak)
    3. po instalował swoje kopie na wszystkich witrynach www w ramach mojego konta hostingowego
    Jeszcze nie rozmawiałem z adminami bo problem odkryłem ok. godz. 21.00 natomiast piszę posta o godz. 1:00 w nocy więc admini śpią. Jak tylko uda mi się ustalić jakieś nowe fakty to dam znać na forum.

    jeżeli ktoś chciałby otrzymać plik ze źródłem pliku to proszę dać znać
    Ostanio edytowane przez lechu_b : 20-08-2006 23:46

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •