Witam,

Chciałbym uzyskac taki wygląd artykułu, w zasadzie prezentacje kategorii, ze w lewej kolumnie jest lista poszczegoilnych artykulow, a z prawej tresc jednego z nich. I zawartość lewej kolumny ma służyć jako menu - ma to tak wyglądać, zeby juz uniknac tworzenia linków i podobnego motania się przy dodawaniu nowej pozycji do katalogu.

Mam nadzieje, że to co powyzej napisałem jest w miare zrozumiałe, poniewaz sprawa dla mnie jest bardzo wazna, juz tydzien mamy opozniony projekt firmowy ( tylko intranet ) i jak to nie będzie działało wg wymysłów to będzie afera straszna... ( ( I tu od razu chciałbym zaznaczyć, wykonuję to w ramach etatu, nie będąc zzatrudniony jako developer, ani na żadnym stanowisku z technologiami webowymi powiązanym )

Ja to wymyśliłem w sposób wydaję mi się najprostszy[ po przekopaniu JED].

Więc myślałem już o tym długo i namiętnie, i pewną koncepcję, co źle robię już mam, ale nei wiem czy ona jest właściwa:

1. wyjałem sobie z pliku blog.php w com_content fragment kodu generujący listę artykułów jako blok linków po wybraniu jako nowej pozycji menu "kategoria - przegląd artykułów":

fragment o taki:
Kod:
<?php if (!empty($this->link_items)) : ?>

    <?php echo $this->loadTemplate('links'); ?>
<?php endif; ?>

I wydawało mi się to banalne, wstawić ten kawałek w dowolne miejsce w pliku default.php który generuje artykuł. Oczywiście w miejsce dowolne, pasujące, i przy zachowaniu jakiś elementarnych zasad, więc:

Kod:
<?php if ($params->get('show_hits')) : ?>
    <dd class="hits">
    <?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_ARTICLE_HITS', $this->item->hits); ?>
    </dd>
<?php endif; ?>
<?php if ($useDefList) : ?>
    </dl>
<?php endif; ?>
___________________________jestesmy okolo 150 linii pliku z oryginalnej  swiezej instalacji, tego podkreslenia mialoby nie byc, ale chciałem  zobaczyć gdzie wyjdzie

<?php if (!empty($this->link_items)) : ?>

    <?php echo $this->loadTemplate('links'); ?>
<?php endif; ?>
___________________________

<?php if (isset ($this->item->toc)) : ?>
    <?php echo $this->item->toc; ?>
<?php endif; ?>
<?php if ($params->get('access-view')):?>
    <?php echo $this->item->text; ?>
...


oczywiście ja tutaj nie formatowalem tego w zaden sposob, chcac sie jedynie pzrekonac, czy to bedzie tak dzialać. Niestety tak działać nie chce. Wyswietla tylko te podłużne podkreślenia (_____).
Nie wiem, co mam zrobić, wydawało mi się, że to łatwe, wycofać się nie mogę, zrobić bez pomocy też nie bardzo, a zlecić nie mam możliwości (zaznaczam, wykonuję to dla firmy w której pracuję na innym stanowisku, więc nie mam wolnych $$ ( )

Wydaje mi się, że chodzi o jakąś zmiennąą, biblioteke która zapewne we właściwym pliku nie została zadeklarowana, ale jaką zmienną, już niestety nie doszukałem się. Wydaje mi się, w blog.php nic nie jest deklarowane? Przynajmniej nic nie zobaczyłem... :[

Dla osób na co dzień z Joomlą pracujących na pewno taki problem to pryszcz...
W związku z tym mam gorącą prośbę o pomoc, liczę na zrozumienie, i obiecuję słuchać wszystkich spływających rad...

Z góry dziekuje za pomoc!