Witam wszystkich. Właśnie wypuściłem swój pierwszy komponent:
SEF Service Map.
Kazdy, kto bawił się w pozycjonowanie stron zdaje sobie sprawę, jak przydatna jest dobra mapa serwisu. Ten komponent ma pomóc w tych wysiłkach, dlatego nazywa się SEF.

Komponent składa się z głównego komponentu oraz mambotów - integratorów.
Oto skąd można pobrać komponent:
http://fun.kubera.org/component/opti...c,select/id,4/
Wersja 1.0 Beta. na stronie, w dolnym menu można kliknąć w "Mapa Serwisu" i zobaczyć jak wyglada komponent.
Na początku trzeba pobrać i rozpakować plik ZIP.
Potem zainstalować z panelu admina komponent oraz mamboty określone jako xxxx_bot.zip
Następnie należy opublikować mamboty.
Do czego służą mamboty?
Service Map buduje mapę strony na podstawie menusów jakie zdefiniowane są w serwisie. Sam w sobie nie potrafi jednak rozwikłać struktury linków i odwołań w samym już konkretnym komponencie. Do tego służą mamboty - które są napisane pod konkretny komponent. W tej chwili SEF Service Map wspiera komponenty: content, weblinks, contact, newsfees oraz simpleboard forum. Trwa dopisywanie integracji z komponentami Zoom gallery i phpshop (oraz VirueMart). Dzięki zastosowaniu mambotów, dodatkowo każdy może dopisać własnego mambota dla dowolnego komponentu, co czyni SEF Service Map komponentem otwartym. Niestety jeszcze nie mam przygotowanej dokumentacji, jak pisać własne mamboty, jednak zachecam do zobaczenia, jak są napisane już istniejące, np. com_weblinks_bot. Własnie tworzę polską dokumentację zarówno developerską jak i użytkową.

W tej chwili komponent jest w wersji angielskiej, choć jest przystosowany do różnych wesji językowych.
Ponieważ mój angielski niestety kuleje - rozumiem co czytam, natomiast pisanie - no cóż. Dlatego proszę o krytyczne uwagi w przypadku gdyby jakieś tłumaczenie było "lewe". Z tego samego powodu poszukuję osoby, która potrafiłaby stworzyć angielską dokumentację komponentu.

Proszę Was o zapoznanie się z komponentem i słowami krytyki.
Radosław Kubera.