Witam koleżanki i kolegów

W tym tygodniu już co najmniej cztery razy w nieokreślonych bliżej okolicznościach NIEKONTOLOWANE uruchamianie się funkcji PRZEBUDUJ w zapleczu Joomla 2.5.7. Na początku nie wiedziałem jaka jest tego przyczyna, po prostu ni z tego ni z owego nagle zmieniała się kolejność pozycji menu (na pewno nie wciskałem przycisku przebuduj!). Dopiero po testach wyszło mi, że jest to efekt tej funkcji i automatycznego jej uruchamiania się, ponieważ wynik pozycji menu zawsze jest ten sam - zgodnie z przeznaczeniem funkcji przebuduj. Najciekawsze jest to, że link do strony głównej, gdzie jest uruchomiona funkcja PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW WYRÓŻNIONYCH, czyli tak jak jest domyślnie w Joomla, wędruje na sam koniec menu - na ostatnią pozycję! Ale nie to jest najważniejsze... PYTANIE: DLACZEGO CO JAKIŚ CZAS FUNKCJA PRZEBUDUJ SAMODZIELNIE ROZWALA MI RĘCZNIE USTAWIONE POZYCJE MENU?! Co może być przyczyną? Baza MySQL? Napomknę, że niestety mam serwery na ukochanym przez Joomle home.pl ;) No ale nigdy nie miałem problemów z bazami danych na home.pl

Przy okazji odkryłem jeszcze inny problem w Joomla 2.5.x, którego nie miałem nigdy w Joomla 1.5.x. Pośrednio jest on powiązany z tematem wątku, ponieważ dotyczy ROZWALAJĄCYCH SIĘ POZYCJI MENU!
Otóż nie można ręcznie ustawić kolejności pozycji menu za pomocą dyskietki (wpisanie ręczne pozycji menu i wciśnięcie "save"). Coś się dzieje, ale na pewno kolejność pozycji menu nie jest taka jak ustawiłem ręcznie. Oto przykład:

To jest kolejność pozycji po wspomnianym już SAMODZIELNYM uruchomieniu się funkcji PRZEBUDUJ (zniszczona koleność pozycji przez Joomlę):
Przechwytywanie1.PNG

No dobra... skoro już się pozycje posypały (nie wiadomo czemu?), to ustawiam je ręcznie jeszcze raz:

  1. Witamy
  2. Aktualności
    1. Ogłoszenia
    2. Warsztaty
    3. Atrakcje
    4. Archiwum

  3. Kontakt
    1. Kontakty


Przechwytywanie2.PNG

Wciskam dyskietkę i co...?
Przechwytywanie3.PNG
...Gucio!

A czy tylko ja mam problem z tym, że nie mogę też szybko przesunąć pozycji menu na pierwsze lub ostatnie miejsce na danym poziomie hierarchicznym menu? Kiedyś wystarczyło wpisać "1" lub "0", aby przesunąć pozycję menu na początek listy, albo wpisać "999", aby przesunąć na koniec listy... teraz w Joomla 2.5.x od początku używania mam z tym problem - na pewno jest to powiązane z tym, że coś nie prawidłowo działa u mnie ręczne ustawianie pozycji za pomocą "dyskietki". Mogę przestawiać pozycje do zaplanowanej struktury tylko za pomocą strzałek góra/dół, ale czasem to dużo klikania, żeby przejść przez całe menu w górę ;) i chciałem użyć szybszych metod, które akurat u mnie szwankują Proszę o pomoc, w czym może tkwić problem?