Witam, wiem że na temat sklepów jest napisane sporo.. - czytam i czytam i niebawem będę próbował i uczył sie na stronie testowej.. Jednak prosiłbym już teraz o porady co i jak zrobić żeby od razu iść w odpowiednim kierunku - szczególnie wdzięczny będę za wypowiedzi osób zajmujących sie tym na co dzień!

Więc tak, ogólnie muszę postawić 2 sklepy:

1. Sklep z niewielką ilością produktów - przypuszczalnie kilkadziesiąt pozycji. Oferta na cały świat / europę - ceny chciałbym mieć podane w euro. Sklep powinien być wielojęzyczny. Forma płatności PayPal / co jeszcze, albo jak żeby nie ponosić z tego tytułu kosztów..?
Problemy: Czego użyć, jakich dodatków do joomli, w jaki sposób przetłumaczyć poprawnie nazwy artykułów oraz opis na kilka języków..? (chyba nie z ręki?! ).

2. Sklep z częściami na polskę / w póżniejszym czasie również na europę /. Bardzo dużo pozycji - kilka / kilkanaście tyś! Płatności bez kosztów, inteligentny system, który z czasem nalicza automatycznie rabat dla klienta po przekroczeniu ilości zamówionych pozycji lub pewnej stawki, kilka progów rabatowych.
Problemy: będę miał dostęp do aktualnych stanów magazynowych oraz cennika (pliki na FTP), jak to połączyć ze sklepem, tak żebym miał wszystko aktualne? W jaki sposób zaimportować produkty, żeby wszystko było poprawnie, numery katalogowe / nazwy / ceny / etc. Zamówienie po odnotowaniu / potwierdzeniu płatności powinno automatycznie polecieć do hurtowni w celu zamówienia danych artykułów. Pozostaje jeszcze kwestia kodów rabatowych - mogą to być kody / hasła które należy wpisać przed samym dokonaniem płatności.

Mam nadzieję że wszystko opisałem w miarę jasno i nie zapomniałem niczego.. - ale bardzo, bardzo proszę o opinie, pomysły, krytykę.. - chciałbym postawić te sklepy do końca miesiąca (lutego) - może ktoś byłby chętny do pomocy..?

Pozdrawiam oraz czekam na Wasz odpowiedzi,
panda.