Witam. Na początku chciałem zaznaczyć, że pracuję pierwszy raz na Joomla! więc oczekuję podejścia do mnie jak do typowego newbie.
Stworzyłem sobie szablon pod portal. Wszystko zainstalowałem, dodałem potrzebne mi moduły menu (lewe i top) i wszystko jest OK do momentu aż do kodu HTML swojego szablonu wrzucam <jdoc:include type="component" />.

Kod wygląda tak (odwzorowanie szkieletu):
Kod:
<style>
(...)
#container div { display: inline-table; }
(...)
</style>

(...)

<div id="container">
  <div name="lewa"></div>
  <div name="srodek">
    <div id="component"><jdoc:include type="component" /></div>
    <div id="slider"></div>
    <div id="content"></div>
  </div>
  <div name="prawa"></div>
</div>

(...)
W kontenerze mamy więc trzy kolumny, lewa i prawa po 225px i srodkowa 650px, a w niej 'component', 'slider' i 'content', które mają być wyświetlone jedno pod drugim. Niestety po dołączeniu statement component do kodu, źródło strony zostaje zmodyfikowane i strona się sypie. Kiedy wybieram pokaż źródło, widać, że <jdoc> wyeliminował zamknięcie diva o id "component" i teraz divy 'slider' i 'content' także są w divie 'component' . Wygląda to tak:

Kod:
<div id="container">
  <div name="lewa"></div>
  <div name="srodek">
    <div id="component"> tutaj include z componentu
    <div id="slider"></div>
    <div id="content"></div>
  </div>
  <div name="prawa">
</div>
Nie rozumiem. Oczywiście mógłbym poszperać, znaleźć żródło includa i spróbować dopisać jakoś to zamknięcie, ale na przyszłość to jałowe rozwiązanie. Chciałbym abyście mi wyjaśnili dlaczego ta wstawka 'jdoc statement' tak burzy kod strony ? Jak to naprawić ?