Witam,

mam pytanie dotyczące przeniesienia 301. Konkretnie, stara strona zrobiona w html jest w public_html, w tym samym katalogu dodałam folder, w którym zamieściłam nową wersję strony opartą na joomla. Podpytuję trochę i otrzymałam min informacje : "Przekierowanie 301 ma zastosowanie wówczas, gdy nowy serwis byłby dostępny pod inną domeną. W przypadku, gdy domena pozostanie ta sama, a zmieni się tylko treść, wówczas jedynym sposobem na zachowanie wysokiej pozycji w rankingu Google jest optymalizacja strony pod kątem SEO oraz pozostawienie tych samych nazw podstron, co w 'starej' wersji strony. "
Czy tak faktycznie jest? Wcześniej w innym wątku ktoś mi doradzał wykonanie takiego przekierowania więc już nic nie wiem. Na próbę wykonałam kopię strony na innym hostingu z nową domeną i zrobiłam przekierowanie na folder z nową wersją strony dla starej domeny ( nazwadomeny.pl/nowa), przekierowanie działa i wydaje się być wszystko ok, jednakże finalnie chciałabym pozostać przy starej domenie i nowej stronie ale nie tracąc pozycji w google.
Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam