No, niestety, nie jestem geniuszem od SEO. Ale wiem, że są geniusze od SEO, którzy uważają, że niewątpliwie najlepsze i najbardziej popularne na świecie CMS-y są napisane przez misiów, którzy o SEO nie mają zielonego pojęcia. I stąd różni rodzimi geniusze od SEO, bez względu na to, że nie mają pojęcia, jak coś działa, i dlatego np. nigdy nie korzystali z sekcji i kategorii (dowód kompletnej ignorancji w zakresie umiejętności korzystania z CMS) uważają, że mają prawo do wytykania innym, że nie są geniuszami od SEO.

Miły Kolego! Uzmysłowienie komuś, że czegoś nie wie, nie rozumiał i powinien się temu bliżej przyjrzeć, to nic innego, jak zwrócenie uwagi na rzeczy, które warto poznać, a nie powód do "odkuwania się" z powodu bólu sprawionego przez własne przewrażliwione ego.

Kolega Bazyl miał zawsze zdolności do zwięzłego tłumaczenia rzeczy skomplikowanych i na pewno Ci to potwierdzi, że wiele umie wyjaśnić dzięki temu, czego nauczył się ode mnie. Wyjaśnił Ci, gdzie jest wykorzystywany alias tytułu artykułu, co można zrobić jedną linijką tekstu i dzięki czemu masz szanse stać się jeszcze wybitniejszym znawcą problemów Joomla z SEO. Zasad działania CMS w tłumaczeniu tekstu objaśniającego jakiś element interfejsu, jak to zaproponowałeś w swoim "można by te różnice zawrzeć w tłumaczeniu" - objaśniać (tłumaczyć) się nie da. A jeśli to potrafisz, zapraszam do Zespołu Tłumaczy, a nawet przekażę Ci od zaraz wszystkie powinności związane z tłumaczeniem Joomla.

Amen
PS Nie miałem najmniejszego zamiaru Cię urazić, ale oczywiście napisałem tak, byś poczuł, jak przykre jest insynuowanie komuś złych intencji!