Ze względu na ustawienie serwera (home.pl - zbyt krótki czas na wykonanie skryptu) nie mogę wykonać kompletnej migracji. Na serwerze lokalnym również nie jest to możliwe - trwa masakrycznie długo (lub pojawiają się błędy). Zrezygnowałem z migracji contentu (ustawienia jupgrade), czyli ponad 7500 artykułów. Migracja z całą reszta - kategoriami, użytkownikami, linkami, komentarzami itd. kończy się powodzeniem.
Content postanowiłem wyeksportować i zaimportować pluginem j2xml. Trwa to długo, bo musiałem podzielić na paczki po 50 artykułów (maks. plik xml może mieć 9MB, inaczej wywala błędy - kwestia ustawień home.pl). Całość zajmuje ponad 900 MB. Na serwerze lokalnym nie mogę tej operacji przeprowadzić, bo pojawiają się błędy z cyklu "Fatal error: Maximum execution time of XX seconds exceeded" (co dziwniejsze - czasem można zaimportować paczkę z 500 artykułami ważącą 25 MB, a czasem nie można paczki z 50, ważącej 10 MB). Nawet mimo zmian w konfiguracji php (max_execution_time etc.).
Ok. Importuję content. Zostają komentarze (jcomment). Jak je zaimportować? Próbowałem zrobić to poprzez zmianę tabel w bazie danych, jednak zaimportowane artykuły mają inny ID (zmieniają się po migracji, mimo że w ustawieniach zachowuję Keep ID) i komentarze przypisywane są do nie tych artykułów co trzeba. Czy istnieje sposób na sprawdzenie które komentarze są przypisane do którego artykułu? Ewentualnie czy można wyeksportować komentarze (sp upgrade?) i zaimportować je do artykułu?