Mam joomla 2.5.28 niestety z panelu administratora nie mogę jej zaktualizować do 3.0 (czytalem wszystkie poradniki wiek jak powinno się to zrobić - u mnie nie działa)

Mam wiele pluginów - i nie wiem czy lepiej je odinstalować czy można je po prostu wyłączyć i zrobić update.

Zrobiłem już 3 proby

1. Zostawiłem wszystko to jak miałem nic nie wyłączalem i nie odinstalowałem miałem błąd 500 - biała strona
2. za drugim razem odinstalowałem komponenty i część pluginów
Nadpisałem pobrany plik z aktualizacją 2.5 do 3.0 - też nie mogłem zrobić tego z panelu
Udało się strona została zaktualizowana:
- ale panel administracyjny nie działa poprawnie wiele rzeczy się rozjeżdża - jakaś wina w szablonie, nie mogę wielu opcji ustawić
3. za trzecim razem wyłączyłem wszystkie pluginy i odinstalowałem komponenty, już mam problem z JAuthentication: :__construct: Could not load authentication libraries. (znajdę jak to naprawić)

Zastanawiam się w jaki sposób szybko i bezboleśnie to zrobić.
Strona głównie oparta na artykułach - komponenty mam - galeria i ogłoszenia. Ale na nich mi nie zależy.

Problemem s pluginy mam niestety ich dużo - systemowych nie mogę odinstalować i całe szczęście- a resztne można ręcznie wyłączyć - czy tak można szy muszą być odinstalowane?
Dlaczego po nadpisaniu plików jest jakiś błąd z szablonem administratora?