Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
1. Nikt nie mówi o zmianie plików core. Zapoznaj się z "nadpisywaniem widoków szablonem".
2. Jeśli przez zaplecze to albo konfiguracja w szablonie(to już zrobiłeś) albo rozszerzenie.
3. Szablon też się aktualizuje Jak to zrobisz to zmienione pliki CSS wrócą do oryginalnych. Css szablonu też trzeba umieć modyfikować. Sprawdź czy twój szablon obsługuje ładowanie pliku custom.css.
4. Numer wersji jest wynikiem twojej konfiguracji. Przykładowo u mnie http://prntscr.com/y63a4o numeru nie ma. Ktoś doświadczony zwraca ci uwagę, że to może być zagrożenie a ty zrobisz z tym co zechcesz.
3. Na stronach szkolnych (po tym jak musiałem kopiować pliki css i zdjęcie jpg głównego logo po każdej aktualizacji joomla) zrobiłem kopię szablonu, skonfigurowałem ją i działa bez potrzeby ręcznych aktualizacji.
Na stronie świadomy aktualizacje Joomli nie burzą mi szablonu, ale jeśli zmienię coś w szablonie w poziomu zaplecza (np. włączenie OG) to wtedy wszystko się sypie, ale szybka podmianka tylko css-ów przywraca mój widok)
4. Wersja Joomla rzeczywiście w konfiguracji globalnej do wyłączenia.