Cytat Wysłane przez magdaa Zobacz wiadomość
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla jednego to mało, dla drugiego akurat, a dla trzeciego dużo. [...] Poza tym, jest to dobra szansa dla początkujących projektantów, którzy potrafią już stworzyć coś wartościowego, ale nie mogą się jeszcze pochwalić obszerną listą rekomendacji ...
Sorry magdaa, ale zwróć uwagę, że w regulaminie brak zapisy (co jest standardem przy poważnych konkursach) o konieczności wylegitymowania się legalnym oprogramowaniem. Jak myślisz ... zapomnieli?
Nie napisałem tego ani poprzedniej notki aby .... marudzić. Ja wiem, że są specjaliści (ostatnio czytałem nawet chyba na tym forum, ktoś ogłaszał że serwis robi w 7 dni i bierze 70 zł) ale z mojego doświadczenia wynika, że prawdziwa praca zaczyna się dopiero po wygraniu konkursu ... bo wszystko zostanie przekopane od nowa. To jest robota na 2 tygodnie do konkursu i 4 do 6 jak dobrze pójdzie po wygraniu (brak zdecydowania, tysiące pomysłów, usprawnienia, konsultacje itp.itd.- przeczytaj dokładnie wymagania). Wychodzi mi 1.78 zł za godzinę.

Teraz wyjaśnię skąd mój sceptycyzm ... Tysiąc złotych to duża suma, nawet bardzo duża. Za tą pracę jednak (jak dokładnie policzysz - to jest niewolnictwo.
Mojemu koledze zaproponowano ostatnio, kiedy ubiegał się o stanowisko informatyka (zarządzanie siecią firmy, 24 godz pod telefonem, pisanie aplikacji, instalowanie oprogramowanie i tysiące innych jeszcze ****************reli) 1200 zł brutto. A dla czego? Bo taki jest rynek pracy. Sami się na to godzimy robiąc serwisy internetowe dla firm za 70 zł. Potem otwieram taki serwis pod Firefoxem a tu menu nie działa a prawa kolumna ucieka na dół ekranu - no bo serwis za 70 zł chodzi tylko po IE.

Jeszcze raz sorry magdaa, ale nawet w stosunku do "początkujących projektantów, którzy potrafią już stworzyć coś wartościowego, ale nie mogą się jeszcze pochwalić obszerną listą rekomendacji" jest to gra nieuczciwa.
Nie chodzi o kwotę, chodzi o przełożenie tej kwoty na ilość pracy i wiedzy.

Takie jest moje zdanie. Howg!
A Wy możecie mieć inne i ja sie ... nie obrażę