Moje środowisko, to:
-joomla 3.10.11
- komponent Simple Image Gallery Pro
- SP Page Builder
- RSFirewall
- Helix Mega Menu
- Helix3 Page Title

Muszę do menu dodać przycisk Zaloguj (dostęp Public). Sam tworzę dane logowania i udostępniam dane swojej Rodzinie. Po zalogowaniu pojawiają się dwa nowe przyciski: Formularz dodawania notatki oraz Wyloguj (te elementy menu są widoczne dla zarejestrowanych).
Zaloguj i Wyloguj dodane zostały jako Typ pozycji Użytkownicy/Logowanie oraz Użytkownicy/Wyloguj.
W Opcjach podstawowych dla Zaloguj ustawiam:
- typ przekierowania po zalogowaniu - pozycja menu, poniżej Logowanie - przekieruj do pozycji menu: wybieram Formularz dodawania notatki
- typ przekierowania po wylogowaniu - pozycja menu, poniżej Wylogowanie - przekieruj do pozycji menu: Home

Problem:
1- po zalogowaniu ukazuje się podstrona - Konto-dane podstawowe (dostosuj profil) zamiast uaktywnienie przycisku Formularz dodawania notatki;
2- niepotrzebnie wyświetla się przycisk ZALOGUJ, który jest aktywny (przydałaby się grupa ,,nie pokazuj dla zarejestrowanych).

Pozytywne - po WYLOGUJ system przenosi mnie tam gdzie chciałem do podstrony Home, Przyciski Formularz dodawania notatki oraz Wyloguj znikają.

Dawno nie pracowałem z joomlą i być może rozwiązanie jest banalne, ale pomimo to poproszę o podpowiedź - dlaczego funkcja wylogowania działa prawidłowo, a funkcja zalogowania nie przenosi mnie do wybranej pozycji menu. Dlaczego po zalogowaniu nie znika przycisk zaloguj.
Dziękuję za życzliwe podpowiedzi
wieslaw