problem z mailem
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: problem z mailem

Widok drzewa

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-08-2007
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny problem z mailem

    Mam Joomla 1.0.13 na serwerze home.pl. Problemem stało się wysyłanie maili ze strony. Chodzi mi o komponent kontakt i button mail przy artykułach. Gdy mam skonfigurowaną pocztę na wp, maile się wysyłają, ale tylko gdy nadawcą jest @wp.pl. Na gmailu wogóle nie chodzi, ale podobno dlatego, że ta poczta obsługuje inne porty SMTP. Na lokalnej poczcie na Home.pl maile się wysyłają ale na pocztę przychodzi jedynie mailer_deamon pokazujący błąd SPF. Pytałem się ludzi na home.pl i powiedzieli że nic na to nie poradzą, bo to jest wewnętrzne ustawienie hostów. Zaproponowali mi przerobienie skryptów joomli, tak aby maile nie były wysyłane od nadawcy na maila podanego w konfiguracji joomli i dopiero dalej do odbiorcy. Tylko bezpośrednio z maila joomlowego do odbiorcy. Nadawca miałby być podany np. w temacie maila. To rozwiązanie odpada, ponieważ nie znam się na PHP. Z kolei na o2 również nie chodzi, jest napisane że formularz jest źle wypełniony(podobnie było z gmailu i gazeta.pl). Jedynie działa gdy podam maila zgodnego z tym podanym w konfiguracji (czyli gdy mam konfigurację na o2 i podam nadawcę @o2.pl)

    Rejestracja itd działa i maile aktywujące się wysyłają. Dodam, że skrypty logowania, rejestracji itd mam mostkowane z PHPBB2 za pomocą Mehdi Bridge

    Czyli na koniec ostateczne pytanie:
    Co mam zrobić żeby maile na stronie działały tak jak powinny?
    Ostanio edytowane przez dexter_evil : 12-09-2007 18:21

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •