Postanowiłem zrobić nowy temat, żeby mi się poprzednie nie rozbił o to. Więc czy na pewno musi?
1. Samo Miro proponuje dwa komponenty do mambo i nie są na GPL. Wiele firm proponuje Templaty do Mambo/Joomli i nie są one na GPL.
2. Wydaje mi się, że jeżeli jestem autorem całego kodu czyli nie korzystam z kodu na GPL, to mogę dać sobie dowolną licencję.
3. Dodatkowo czytałem też (niepamiętam, więc może myle coś), że właśnie plusem Mambo jest to, że komponenty właśnie (jak i np. template) nie muszą być na GPL, gdyż działają jak klocki, które są dokładane do systemu, a nie są jego integracyjną częścią.
3.a Np. w osCommerce jak instalowałem jakis dodatek to poprostu nadpisałem część pliów i dodałem nowe, a więc te pliki które np. nadpisuję mają cały stary kod plus nowy a więc logiczne, że musiało to być na GPL.
4. I w ogóle to przekonany jestem, że czytałem już gdzieś wcześniej, że wcale nie musi być na GPL.
Pytam dlatego, że w poprzednim poście Nexus, powiedział, że musi, wydaję mi się, że to z pośpiechu, ale pogmatwał w ten sposób moje plany na najbliższe miesiące. W końcu to on jest guru na tym forum.