[sesje] pobieranie zmiennej z joomli do zewnetrzenego skryptu
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: [sesje] pobieranie zmiennej z joomli do zewnetrzenego skryptu

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-02-2009
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    [sesje] pobieranie zmiennej z joomli do zewnetrzenego skryptu

    Przeszukałem juz chyba wszystkie źródła informacji i niestety mój problem chociaż zapewne prosty nie znalazł rozwiązania, dlatego teraz zwracam sie z prośbą o pomoc do speców.

    Mianowicie rozmawiamy o joomla 1.0.15+JAL.

    W kwestii problemu sprawa wygląda następująco, chciałem pobrać dane z bazy i wypisać w ramach artykulu tylko dla zarejestrowanych tak aby kazdy user widzial tylko wlasnorecznie dodane materialy i nie mam tu na mysli artykułów tylko dane calkiem odrębne.
    Pierwotnie w celu zamieszczenie skryptu który wykonuje polaczenie sie z baza danych oraz zapytania do bazy wraz z pobieraniem danych ściągnalem i zainstalowałem bota rd_addphp który umieszcza wykonywalny kod php w tresci artykulu. Bot jest działający jednak dla prostych skryptów w moim przypadku po wpisaniu kodu skryptu strona włączała się jednak treść artykułu kończyła się na tytule - reszta sie nie wyświetlała tak jak by zerwane zostało połączenie.
    OK pomysł inny włożyłem ten skrypt w ramke iframe i działa, we wraperze też działa tak jak powinno dane się pobierają wyswietlają, ale teraz najgorsza kwestia, potrzebuje do tego mojego skryptu umiejscowionego w oddzielnym pliku .php pobrac zmienną która mówi o nazwie aktualnie zalogowanego usera, potrzebne jest to po to, aby każdy user widział swóje informacje.

    Problem polega na tym, iż nie mam już pojęcia jak taką zmienną pobrać do mojego pliku ze skryptem, na pewno jest tu powiązanie z sesjami. Starałem się to jakoś rozpracować, ale pomysły moje już się skończyły.
    Nie chce teraz nic sugerować, może ktos ma jakieś pomysły.

    Za pomoc będe bardzo wdzięczny.
    Ostanio edytowane przez mackal : 11-02-2009 16:23

  2. #2

    Domyślny

    hhmmmm - jest w tym jakis haczyk?

    wystarczy sobie wypluc cala tablice $_SESSION np funkcja var_export() czy print_r() i zobaczyc jak jest przywiazana nazwa zalogowanego usera
    najlepiej obadac to sobie na zalogowany i niezalogowanym uzytkowniku a pozniej bedziesz juz wiedzial gdzie w tablicy sesyjnej siedzi dana zmienna
    nie widze tu nic skomplikowanego :/
    zdravim
    hesar
    ================
    www.pozycjonowanie.se

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •