jak stworzyć rozwijane menu?
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: jak stworzyć rozwijane menu?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-02-2009
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny jak stworzyć rozwijane menu?

    jak stworzyć rozwijane menu?
    w main menu chę mieć zakładki : start, "o fundacji", działalność, współpraca, galeria i kontakt.

    to moja pierwsza strona, więc mam kilka pytań co do owego menu...
    zakładka działalność powinna mieć pięć podkategorii. pomyślałem o czymś w rodzaju rozwiajanego menu, jak takie stworzyć? ewentualnie odnośniki do czterech pozostałych mogą znajdować się w krótkim artykule po klinięciu zakładki działalność.

    i a propos menu jeszcze...
    chcę stworzyć zakładkę galeria, w niej kilka galerii z expose prive galery, jak stworzyć zakładkę po kliknięciu na którą wyświetlone bedą tylko "katalogi" z prezentacjami?

    jeszcze jedno pytanie, czy istnieje możliwość uatrakcyjnienia menu, tak, żeby nie było tylko linijką z pojedyńczymi słowami?

    dzięki za jakiekolwiek wskazówki i pomoc

    gRzeGoRz

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    31-05-2006
    Skąd
    piękne Kaszuby
    Wpisy
    229
    Punkty
    14

    Domyślny

    Jest wiele sposobów na rozwijane menu. Poszperaj na Extensions

    czy istnieje możliwość uatrakcyjnienia menu
    tak, wszystko jest w pomocy do Joomla

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-01-2009
    Wpisy
    80
    Punkty
    10

    Domyślny

    ja osobiście używam superfishmenu : ) jak dla mnie jest ok.
    http://extensions.joomla.org/extensi...s/6731/details

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wiele razy już pisałem!
    W Joomla 1.5.x nie ma potrzeby używania żadnych rozszerzeń. Wystarczy odpowiedni CSS.
    Domyślny, standardowy styl menu: Lista - generuje listę wypunktowaną, a jeśli mamy w menu submenu - listę punktowaną zagnieżdżoną.
    Szablon JA_Purity zawiera stylizację CSS dla tego menu (opartą na sun suckerfish!).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5

    Domyślny

    Prosze bardzo http://www.xs4all.nl/~peterned/examples/cssmenu.html edytuj sobie zrodlo chwila koncentracji i menu gotowe. Powodzenia
    "Pamiętaj nigdy nie jesteś tak mądry by nie potrzebować niczyjej pomocy, ani tak głupi by nie móc jej udzielić" - Thruman

  7. #6
    Bywalec mino awatar
    Dołączył
    16-06-2006
    Wpisy
    166
    Punkty
    27

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Wiele razy już pisałem!
    W Joomla 1.5.x nie ma potrzeby używania żadnych rozszerzeń. Wystarczy odpowiedni CSS.
    Domyślny, standardowy styl menu: Lista - generuje listę wypunktowaną, a jeśli mamy w menu submenu - listę punktowaną zagnieżdżoną.
    Szablon JA_Purity zawiera stylizację CSS dla tego menu (opartą na sun suckerfish!).
    Oczywiście masz rację. Warto jedna wspomnieć o tym, że oprócz stylów CSS musimy zastosować JavaScript dla przeglądarki Internet Explorer 6, która nie radzi sobie z "pokazywaniem" podmenu po najechaniu na element nadrzędny.

    Ja ze swojej strony mogę polecić moomenu, które pozwala uzyskać bardzo ciekawe animacje.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •