problem z rokmininews pod php5
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: problem z rokmininews pod php5

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-07-2008
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny problem z rokmininews pod php5

    Witam,

    Slabo znam angielski ale szukalem na forum RT jakiejs pomocy. Niestety nic nie znalazlem.

    Zainstalowalem na joomli 1.0.15 PE templatke rt_terrantribune i wszystko by bylo ok gdyby nie to ze musze sie przelaczyc z PHP4 na PHP5 poniewaz od jutra na nazwa.pl zostaje wylaczony interpreter PHP4 (brak wspracia przez php group). Pod PHP5 mam bardzo dziwny problem. Jesli wpisze www.nazwastrony.pl to wywala bledy, a jesli wpisze www.nazwastrony.pl/index.php to wszystko jest ok. Po wpisaniu adresu strony bez /index.php wywala mi pod FF 3 blad "obrazek png nie moze zostac wyswietlony poniewaz zawiera bledy" i nic wiecej nie widac natomiast pod IE7 strona sie czesciowo laduje ale wyala blad: Fatal error: Cannot break/continue 1 level in /home/sanok/ftp/portal/modules/rokmininews/thumbnail.inc.php on line 173

    Kod:
    w tej lini jest:
    171  if($this->error == true) {
    172         $this->showErrorImage();
    173         break;
    174     }
    Czy ktos z was moze spotkal sie z tym problemem albo znalazl gdzies rozwiazanie na forach anglojezycznych i moglby napisac po polsku co zrobic?

    P.S. Wydaje sie ze odpowiedz sie znalazla ale jest dla mnie totalnie nie zrozumiale w jaki sposob. wylaczylem na chwile te linie //break; i zadzialalo. Pomyslalem fajnie ale nie wiem czy to dobre rozwiazanie i poczekam na odpowiedz z forum wiec przywrocilem poprzednia forme break; i ku mojemu zdziwieniu nadal strona dziala poprawnie.

    Ktos to umie wyjasnic?
    Ostanio edytowane przez Bartek_F : 30-08-2008 19:32

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    30-08-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam, miałem podobny problem do Twojego, zainstalowałem J 1.5.9 i szablon terraintribune, problem z wyświetlaniem strony frontowej występował przy włączonym module mod_rokmininews, kiedy wpisywałem adres.pl to wyświetlał się obrazek z błędem, kiedy wpisywałem adres.pl/index.php to strona się ładowała, kiedy wyłączałem ww moduł strona się ładowała bez /index.php

    Rozwiązanie
    wycięłem z pliku thumbnail.inc.php linie od 171 do 173 i teraz strona działa normalnie, nie trzeba dodawać /index.php

    Z tego co widzę nie wyświetla mi obrazków, ale zobaczę jak będzie z nowymi artykułami, bo przenosiłem stronę do innego katalogu.

    Na forum rokettheme nie znalazłem rozwiązania dla tego problemu.
    Ostanio edytowane przez carlos : 11-01-2009 15:25 Powód: niepotrzebne linki

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-07-2008
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja rowniez mam problem z wyswietlaniem obrazkow w tym komponencie. Na poczatku sie wyswietlaly a potem znikly. Jesli znalazlbys Ty lub ktos inny rozwiazanie to prosze o info.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    30-04-2009
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam też miałem ten problem ale rozwiązałem go w ten sposób:
    171 if($this->error == true) {
    172 $this->showErrorImage();
    173 break;
    174 }
    Zamieniamy na:
    171 if($this->error == true) {
    172 header("Location: index.php");
    173 break;
    174 }
    I teraz jeśli występuje błąd do domeny z automatu dopisuje się index.php
    po zamianie strona działa bez zarzutu

    Aha nie zapomnijcie dodać do katalogu glownego pliku o nazwie php.ini
    i zapisać w nim następującej informacji lub jeżeli istnieje to dodajcie linijke tego kodu do niego

    log_errors=Off
    bez tego serv bedzie generował logi błędu i po wielu logowaniach porostu go zajedzie

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    30-08-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    a ja sprawę rozwiązałem, w sposób bardzo prosty:
    porostu zamieniłem pliki rok_mininews które nie działały w szablonie -> plikami rok_minews z innego nowszego szablonu (rt_mixmag bodajże) Ważne! oprócz tego pliku odpowiadającego za template

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •