Legacy mode
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Legacy mode

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-02-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny Legacy mode

    Witam.

    Mam postawioną joomla 1.5.10 na serwerze byethost.com.
    Właśnie zacząłem kombinować nad stworzeniem własnej szaty do joomli. Postępowałem zgodnie z krokami opisanymi przez zwiastuna ( w pomocy ), a wiec stworzyłem odpowiednie foldery a w nich pliki: template_css.css templateDetails.xml, index.php (w którym ładowane są moduły left right user1/2/3/5 i główna zawartość). Rozmieszczenie div'ów i ostylowanie css jest wg mojego konceptu, jednak cały nagłówek pliku index.php jest skopiowany z tutoriala. "Instalacji" dokonałem wgrywając folder główny szaty nad która pracuje - a więc ten w którym znajdują się index.php templateDetails.xml [css] [images]. Gdy wchodzę do template menager ( w administracji ) nie pokazuje się w ogóle moja szata, natomiast gdy wchodzę na stronę install/uninstall obok mojej szaty pokazuje się krzyżyk oznaczający brak kompatybilności- dokładnie komunikat oznajmia iż to rozszerzenie nie działa natywnie pod joomla 1.5 oraz ze wymaga Legacy Mode na ON. Szukałem pod hasłem legacy mode na forum, jednak nic nie znalazłem, nie rozumiem natury tego problemu toteż nie przyszło mi do głowy żadne inne zapytanie do wyszukiwarki, jeśli temat był już poruszony to wybaczcie. Będę wdzięczny za pomoc, względnie linka do wątku o tej tematyce. Z góry dzięki.
    Ostanio edytowane przez erapu : 22-05-2009 20:03

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 695
    Punkty
    574

    Domyślny

    Piszesz w dziale 1.0. o 1.5 na temat tworzenia szablonu dla 1.0.
    Tak mi się wydaje.

    Polecam http://www.wiki.joomla.pl/Podstawy_tworzenia_szablonu


    Powiedz TAK transplantologii

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    06-02-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Masz racje. Dzięki za sugestie, po prostu w pomocy, na temat tworzenia szablonów była wzmianka o tym iż koncepcja szablonu szaty graficznej do joomla nie zmienia się od lat, zasugerowałem się ową wzmianka i myślałem, iż nadal się nie zmieniła. Próbowałem postępować zgodnie z artykulem który polecileś i przyznaje że efekty są o niebo lepsze. Dzięki bardzo.

    Temat w gruncie rzeczy do wykasowania.

    Pozdrawiam.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •