[PROBLEM] Automatyczna paginacja nie działa.
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: [PROBLEM] Automatyczna paginacja nie działa.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny [PROBLEM] Automatyczna paginacja nie działa.

    Witam,

    Mam problem z joomla 1.5.10. Nie wiem dlaczego, nie działa u mnie automatyczna paginacja (eleganckie rozwiązanie jak na joomla.pl).

    Mam w obrębie kategorii 4 artykuły, z których każdy zajmuje 3 strony A4. W menu zrobiłem odnośnik do tej kategorii. Artykuły wyświetlane są domyślnie 1 pod drugim i trzeba scrollować (joomla nie dzieli automatycznie materiału na podstrony).

    Ustawione mam następujące funkcje w preferencjach artykułów:
    Przycisk Więcej - pokaż
    Nawigacja - pokaż

    Moduły:
    Content Pagebreak - włączony
    Editor button - pagebreak - włączony.

    Jeżeli dzielę po każdej stronie poszczególne artykuły przy pomocy przycisku pagebreak w edytorze, też to nie przynosi rezultatu. Domyślny edytor zamieniłem na JCE - nie wiem, czy to ma znaczenie w mojej sprawie?

    Zawartość całej kategorii wyświetla mi się w całości - nie ma podziału na podstrony. Funkcja czytaj więcej na szczęście działa. Ale jeżeli zawartość kategorii urośnie do 20 artykułów to i tak trzeba będzie scrollować do upadłego.

    Czy jest jakaś rada na ten problem? Problem występuje niezależnie od zastosowanego szablonu.

    Może chodzi o jakieś ustawienie w konfiguracji, które przeoczyłem? Gdzie powinienem zaglądnąć?

    Z góry dzięki za pomoc. Kombinuję już długo nad tym i nie mogę sobie poradzić.

    Pozdrawiam,
    egregor

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz daresh awatar
    Dołączył
    18-12-2005
    Wpisy
    50
    Punkty
    11

    Domyślny

    Podłączę się pod ten temat, bo również mam problem z paginacją.

    Wyświetla mi się teraz tylko link do następnej strony (przykład), a chciałbym żeby wyświetlały się linki do każdej ze stron artykułu.

    Próbowałem zmienić kod w pliku pagination.php na ten podany na stronie design-joomla i nic to nie zmieniło...

    Może jest gdzieś jakaś opcja w menu głęboko zakopana, o której nie wiem...
    www.psychologia-spoleczna.pl

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @egregor: jeśli dobrze rozumiem, to oczekujesz działania paginacji na stronie przeglądu, na której masz 4 długaśne artykuły.
    Nawigacja w przeglądach dzieli na strony dynamicznie generowane artykuły przeglądów, wbrew temu, co piszesz.
    O co chodzi?
    Przegląd artykułów to nie jest kilka artykułów czy kilkanaście lub kilkadziesiąt, ale jeden stworzony przez Joomla z tekstów wprowadzeń albo z całych tekstów artykułów. Jeśli artykuł jest podzielony przyciskiem Więcej na wprowadzenie i tekst główny, w przeglądzie wyświetlane jest tylko wprowadzenie. Jeśli nie jest podzielony - wyświetlany jest cały tekst.
    Paginacja wyświetlana jest wówczas, gdy ilość pozycji w kategorii lub sekcji, z których tworzymy przegląd, jest większa, niż ustawiona w parametrach pozycji menu ilość pozycji na stronie+ilość odnośników.

    Natomiast przycisk Podziel na strony [Pagebreak] służy do dzielenia na strony pojedynczych artykułów w widoku artykułu. I nie czyni tego sam - musisz wstawić znacznik podziału artykułu na strony (do tego służy przycisk w edytorze).

    Krótko - mylisz dwie różne funkcjonalności.

    @daresh - wyświetla ci się... okno logowania!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    @daresh taki sposób paginacji w artykule pojawia się kiedy w dodatku Content - Pagebreak jest włączone Spis treści: Pokaż.
    Wyłączenie tej opcji powoduje pojawienie się numerów stron artykułu.
    Pozdrawiam.

  6. #5
    Przeglądacz daresh awatar
    Dołączył
    18-12-2005
    Wpisy
    50
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dzięki Jola! W życiu bym się do tego nie dokopał
    www.psychologia-spoleczna.pl

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •