Przenoszenie bazy MYSQL - problem z kodowaniem znaków
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Przenoszenie bazy MYSQL - problem z kodowaniem znaków

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-06-2008
    Wpisy
    24
    Punkty
    20

    Domyślny

    Problem rozwiązany. Weksportowany plik musiałem odpalić w Notepad++, przekonwertować go do UTF8, odpalić w gżegżółce i w niej przekonwertować do iso8859-2 a potem znów do utf8. Tak przerobiony plik otworzyłem ponownie w Notepadzie++, usunąłem komentarze i na zasadzie kopiuj - wklej przerzuciłem zawartość do SQL'a.
    Strasznie to pokręcone, ale jakoś się udało. Jeszcze raz wielkie dzięki dla Joli za pomoc i cierpliwość, która bardzo mi pomogła w rozwiązaniu tego problemu.

  2. #2
    Debiutant
    Dołączył
    22-11-2015
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kamil_w Zobacz wiadomość
    Problem rozwiązany. Weksportowany plik musiałem odpalić w Notepad++, przekonwertować go do UTF8, odpalić w gżegżółce i w niej przekonwertować do iso8859-2 a potem znów do utf8. Tak przerobiony plik otworzyłem ponownie w Notepadzie++, usunąłem komentarze i na zasadzie kopiuj - wklej przerzuciłem zawartość do SQL'a.
    Strasznie to pokręcone, ale jakoś się udało. Jeszcze raz wielkie dzięki dla Joli za pomoc i cierpliwość, która bardzo mi pomogła w rozwiązaniu tego problemu.
    Mam podobny problem gdyż chcę przenieść bazę danych z jednego serwera na drugi. Opiszę jak to wygląda.
    Na starym serwerze mam bazę danych, gdzie sortowanie połączenie z serwerem jest: utf8_general_ci, natomiast metoda porównywania napisów to: latin1_swedish_ci.
    Dalej robię import do pliku sql, gdzie podczas importu wybieram kodoanie znaków pliku: utf-8. Plik zapisany na dysk.

    Dalej wchodzę na nowy serwer i nową bazę danych, ustawiam tam połączenie z serwerem na utf8_general_ci i metodę porównywania napisów na latin1_swedish_ci, czyli żeby było tak samo, następnie importuję wcześniej eksportowany plik ze starej bazy i na stronie nie ma polskich znaków tylko krzaczki, gdzie może być problem

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2017
    Wpisy
    210
    Punkty
    59

    Domyślny

    Problem może być w różnych wersjach bazy danych - być może na nowym serwerze Joomla nie rozpoznaje że serwer bazy danych obsługuje UTF.
    Sprawdź to rozwiązanie:
    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...i-Joomla/page2

    A.
    Pomogłem? Kliknij: Pomógł - daj punkt. Dzięki!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •