Related items - własny wybór artykułów, nie za pomocą tagów.
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Related items - własny wybór artykułów, nie za pomocą tagów.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-05-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Related items - własny wybór artykułów, nie za pomocą tagów.

    Plugin "Related Items" korzystając z tagów ustawia listę powiązanych artykułów. Ja szukam pluginu lub komponentu, dzięki któremu sam mógłbym wskazać dowolne artykuły, które będą powiązane z tworzonym artykułem.
    Sprawa wydaje się być banalna, ale może właśnie dlatego nie potrafię wpaść na właściwy trop.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    A na extensions.joomla.org było szukane?
    Bo na pewno nie należy wchodzić na tą stronę, a tym bardziej, do działu "Content & News", a już w ogóle pod żadnym pozorem nie zaglądać do podziału "Related Items", bo tam tego nie ma.

    Przydatne linki:
    http://extensions.joomla.org
    http://extensions.joomla.org/extensi.../related-items
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    06-05-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki geniuszu
    Przypadkiem było się na extensions.joomla.org, przypadkiem było się w dziale "Content & News", a nawet "Related Items". I nawet ściągnęło się na próbę kilka dodatków, by stwierdzić, że opierają się na tagach.

    Tak to już jest geniuszu jeśli lotność innych ocenia się po samym sobie... Przy okazji okazując swą życzliwość.
    Może warto było jednak dokładniej wczytać się w treśc mojego posta, a nie oceniać po tym, że dopiero pierwszy? Albo zerknąć na datę rejestracji...

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Wystarczy ruszyć głową, taki Related Links powiązuje artykuły według zawartości meta tagów, wystarczy odpowiednie dobierać słowa w meta tagach, czyli tym samy my decydujemy jakie artykuły maja być ze sobą powiązane.

    "Młoda" data rejestracji nie zwalania od myślenia/kombinowania ;)

    Nikogo nie oceniam, z mojej strony, to była tylko uprzejma złośliwość, mającą skłonić do działania/kombinowania/myślenie/szukania

    Teraz zauważyłem Contexts Links 2.02, a opis mówi sam za siebie ;)
    A tool to manually (!) set and display links to related content. No keywords or content analysis! You are in control! On the back end, use component menu to enter links to desired articles or to any other resources and select menu items, for which you want to display this link. ...
    Coś ciemno pod ta latarnią ;)
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    06-05-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wyraźnie napisałem w tytule, że chodzi mi o możliwość tworzenia powiązanych artów NIE za pomocą tagów. I to nie jest wymysł czy dziwactwo, ale wymóg spowodowany koniecznością tworzenia odniesień do artykułów, których podobieństwo treści uniemożliwia rozróżnienie przy użyciu tagów.
    Co do daty rejestracji, to ktoś kto zarejestrował się ponad rok wcześniej, a dopiero teraz pisze z prośbą o pomoc, raczej nie należy do osób, które łapią się za pisanie postów przy byle kłopocie, ale najpierw same szukają rozwiązania. A tym samym musi znać takie miejsca jak extensions.joomla.org, n'est-ce pas?
    Co do uprzejmej złośliwości, to moj sposób na nią polega właśnie na podaniu na tacy kilkudziesięciu linków do tematów traktujących o tym samym z odpowiednim komentarzem. Korzyść z tego większa dla wszystkich, a poczucie satysfakcji ze złośliwości nieproporcjonalna, skoro już ktoś chce poświęcać na nie swój czas.
    Za info o Contekście dziękuję, choć tak się składa, że go widziałem, ale z założenia nie ustawiam legacy mode. Natomiast mogłem o tym napisać wcześniej i to mój błąd.
    Tak sie zastanawiam, czy więcej bałaganu na forum robią nowicjusze, czy ci, którym wydaje się, że pozjadali już większość rozumów. Bo bajzel jest jeden.
    Dla mnie koniec OT.

  7. #6
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Skoro nie zostało znalezione satysfakcjonujące rozwiązanie, to skąd oczekiwanie, ze nagle ktoś takie wyczaruje?

    Może trzeba poszukać komercyjnych dodatków lub udać się do działu zleceń i zlecić napisanie takowego dodatku.

    Co do linków, to nie rybka, a wędka.

    Co do reszty, to nie skomentuję.
    Webdeveloper do usług ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •