Tinymce - trans.gif zamiast animacji flash lub multimediów
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Tinymce - trans.gif zamiast animacji flash lub multimediów

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Tinymce - trans.gif zamiast animacji flash lub multimediów

    Witam. Jestem tu całkiem nowy, ale wiem, że przed napisaniem tematu należy przeszukać forum i nie tylko (google)
    Problem taki, jak w temacie. Joomla 1.5.14 w oryginale spolszczone.
    W czasie wstawiania obrazka do artykułu przez tiny i wyboru oplatania go przez tekst wszystko wygląda dobrze, niestety po zapisaniu tekst zjeżdża do dołu obrazka. Pomaga przestawienie tiny, żeby nie czyściło nic lub wstawienie obrazka z przycisku GRAFIKA spod edytora (niestety to rozwiązanie daje mało możliwości konfiguracji, tylko lewy/prawy). Natomiast przestawienie tiny na nieczyszczenie daje dobry efekt, ale za to blokuje możliwość wstawiania flasha i multimediów. Tiny przestawione na nieczyszczenie kodu zamiast wstawić podany plik flash lub multimedialny wstawia trans.gif w rozmiarze zadanym dla wstawianego pliku. Może ktoś zdołał rozwiązać ten problem i działa mu w tiny oplatanie tekstu i wstawianie flashy i multimediów jednocześnie. Bardzo prosze o pomoc, bo przestawianie tiny wiecznie jest strasznie upierdliwe. Tylko proszę nie pisać, że wstawianie czystym html, bo to wiem, ale po to jest tiny, żeby było wygodniej. Pozdrawiam i czekam na radę.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-01-2008
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Na http://mok.btx.pl/ wkleilem jpg z wyswietlanymi opcjami tinyMCE w v 1.5.14. Mam wrazenie, ze opcja wstawianie fotek nie jest kompatybilna z .....?? no wlsnie, to probuje usustali.
    A jak wyswietlaja sie u ciebie ikonki w menu edytora? Mam to samo i pisalem o tym w dziale: Instalacja, aktualizacja, migracje




  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    Wyświetlanie ikon w edytorze, to wina ustawienia "rozszerzony". Ustaw sobie "rozszerzone" i będziesz miał wszystko. Niestety nikt nie zdołał mi odpowiedzieć jak poustawiać, żeby wszystko śmigało jak należy i musiałem się męczyć metodą prób i błędów. Siedziałem, siedziałem, aż doprowadziłem to do kultury. Może to jest rozwiązanie troszkę dookoła, ale działa i daje się wszystko zrobić (chyba wszystko). Ale po kolei:
    1. Tiny ustawiamy na ROZSZERZONE lub WZBOGACONY a nie ROZSZERZONY
    2. Wyłączamy w Tiny czyszczenie i przy starcie i podczas zapisu, bo czyszczenie powoduje niemożność ustawienia oblekania obrazka (tekst zawsze spada do dołu obrazka)

    3. Przy tych ustawieniach niestety nie działa wstawianie FLASH z przycisku Tiny, więc instalujemy AVR Reloded i spod niego wstawiamy FLASH i inne multimedia (filmy, dźwięki). Pod edytorem pojawia się klawisz AVR Media.
    4. Wstawiamy obrazki do tekstów klawiszem GRAFIKA pod edytorem, bo tak łatwiej zlokalizować plik na serwerze, a poza tym można z tego poziomu uploadować pliki na serwer (z tiny się nie da wgrywać pliku na serwer).
    5. Wszelkie ustawienia obrazków robimy już poprzez Tiny (zaznaczamy obrazek wstawiony w dokumencie i klikamy ikonkę obrazka w menu Tiny. Powinniśmy otrzymać okno... I tu też ciekawostka. Otrzymujemy albo okno z trzema zakładkami i pełną konfiguracją obrazka...

    Albo okno...

    I do tego jeszcze nie doszedłem dlaczego tak się dzieje, że na tej samej instalacji Joomla po zgraniu plików i bazy i wrzuceniu na tym samym serwerze tylko w poddomenę Tiny zaczyna świrować i nie wyświetla się tak samo jak w oryginalnej instalacji. Wydaje mi się, że ustawienia Joomli mają na to wpływ, ale nie mam pojęcia które.
    Mam nadzieję, że w kolejnej wersji będzie współpraca z Tiny lepiej rozwiązana.
    Mam nadzieję, że chociaż troszkę Ci pomogłem

    Już doszedłem co blokuje okienka w Tiny. W przeglądarce należy wyłączyć wszystkie blokady wyskakujących okienek i reklam (np. Adblock) i wtedy okienko jest takie, jakie powinno być. Swoją drogą ciekawe, że blokuje w taki sposób, że wyświetla się i tak okienko ustawień obrazka, ale niepełnymi ustawieniami.



    ZWIASTUN dziękuję za uznanie rzeczowości ))
    Ale tak swoją drogą problem z Tiny nie jest do końca rozwiązany, bo nadal nie działa jednoczesne wstawianie flash i oplatanie tekstu, a moja metoda jest troszkę dookoła. Może jednak komuś udało się to pogodzić?
    Pomijając to będę starał się umieszczać takie rozwiązania, które uda mi się znaleźć, bo sam jestem początkujący i 99% nie wiem, ale że jestem zawzięty i siedzę jak idiota po nocach aż się uda (często się nie udaje), to może komuś pomogę.
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
    Ostanio edytowane przez MagicWawa : 23-08-2009 17:28 Powód: Małe podziękowanie...

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-03-2009
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    gdzie to jest? Tiny

    naucz sie zadawać pytania pełnym zdaniem!! // idek

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •