Polskie litery w DOCman
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Polskie litery w DOCman

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    07-02-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Polskie litery w DOCman

    Witam mam pytanko co można zrobić aby DOCman wyświetlał polskie znaki a nie zamieniał ich na inne znaki a jeśli nie można to czy istnieje podobne rozszerzenie, które poradzi sobie z tym problemem.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    problemem nie jest Docman a kodowanie ..

    sprawdź jakiego kodowania używasz i jakiego używa Docman ..

    czy tylko w Docmanie masz problemy z kodowaniem ? .. jakiej wersji używasz (zarówno Docmana jak i Joomla ) ?

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    07-02-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez trzepiz Zobacz wiadomość
    problemem nie jest Docman a kodowanie ..

    sprawdź jakiego kodowania używasz i jakiego używa Docman ..

    czy tylko w Docmanie masz problemy z kodowaniem ? .. jakiej wersji używasz (zarówno Docmana jak i Joomla ) ?
    Tak tylko w Docman-ie mam problem z literami używam DOCman v1.4.0 i Joomla 1.5.14 i nie bardzo wiem jak sprawdzić kodowanie Docman-a

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    W docmanie 5 plików językowych jest umieszczonych w katalogu Administrator. Kolejne pliki języka polskiego są w katalogu Componens w folderze Themes=>Default i Default polish. Każdy z tych plików powinieneś mieć kodowany w utf8, co sprawdzić powinieneś za pomocą programu Gżegżółka.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    07-02-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    W docmanie 5 plików językowych jest umieszczonych w katalogu Administrator. Kolejne pliki języka polskiego są w katalogu Componens w folderze Themes=>Default i Default polish. Każdy z tych plików powinieneś mieć kodowany w utf8, co sprawdzić powinieneś za pomocą programu Gżegżółka.
    Przekonwertowałem wszystkie polskie pliki dzięki pana wskazówką, ale gdy wgrałem plik z polskimi znakami to pojawił mi się następujący komunikat
    Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation '=' SQL=SELECT COUNT(dmfilename) FROM jos_docman WHERE dmfilename='(tutaj była nazwa pliku jaki wczytałem)

  7. #6
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    nie znam się na docmanie ale sprawdź w bazie danych jak masz ustawione kodowanie dla tabeli "jos_docman" .. ? skoro pliki masz utf8 to wszystko co zwiazane z Docmanem w bazie danych też powinno być kodowane w utf8

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    07-02-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez trzepiz Zobacz wiadomość
    nie znam się na docmanie ale sprawdź w bazie danych jak masz ustawione kodowanie dla tabeli "jos_docman" .. ? skoro pliki masz utf8 to wszystko co zwiazane z Docmanem w bazie danych też powinno być kodowane w utf8
    Ma pan rację wszystkie tabele mam kodowane w UTF8 natomiast te z Docman w jakimś latin_1 swedish i pojęcia nie mam jak to zmienić.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    07-02-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki PANOWIE za pomoc, dzięki waszym wskazówką zmieniłem kodowanie tabel w DOCman-ie poprzez panel administracyjny DirectAdmin, mogę już po wysłaniu pliku na serwer nadać mu nazwę z używając polskich liter, nie mogę natomiast przesyłać pliku który zawiera już w nazwie polskie litery. Jeśli ktoś miał by na to jakiś pomysł to dzięki, ale mimo wszystko obecna sytuacja już bardzo mnie satysfakcjonuje.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •