SOBI2 - problem z pobieraniem koordynat
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: SOBI2 - problem z pobieraniem koordynat

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-06-2009
    Wpisy
    41
    Punkty
    10

    Domyślny SOBI2 - problem z pobieraniem koordynat

    Witam,
    Proszę o pomoc. Niestety po zainstalowaniu SOBI2 nie mogę poradzić sobie z mozliwością zaznaczania firmy na mapie. Robię wwszystko wg instrukcji na stronie sigsiu - z jednym wyjątkiem. Chcę wstawić podany na stronie kod - w pole textcode - niestety pojawia się komunikat błąd wewnętrzny lub wogóle nie zapisuje mi tego kodu - pole pozostaje puste ! Może ktoś miał podobny problem ...
    Bardzo proszę o pomoc
    Kod, który wklejam ....
    Kod:
    <script type="text/javascript" language="JavaScript">/* adjust here the field names if they are not correct */var apiKey = "{googleApiKey}";var postalCodeField = 'field_postcode';var cityField = 'field_city';var streetField = 'field_street';var countryField = 'field_country';var latitudeField = 'field_latitude';var longitudeField = 'field_longitude'; function fetchCoordinates() {  /* here you should not change anything  */  var gRequest = null;  var postalcode = document.getElementById(postalCodeField).value;  var city = document.getElementById(cityField).value;  var street = document.getElementById(streetField).value;  var country = document.getElementById(countryField).value;   if(postalcode == '' || city == '' || street == '' || country == '' ) {    /* you can change the error message here */    alert("Please fill in the address fields first");  }  else {    var gRequest = "http://maps.google.com/maps/geo?q=" +street+ "+" +postalcode+ "+" +city+ "+" +country+ "&callback=getCoordinates&output=JSON&key="+apiKey;    var scriptObj = document.createElement("script");    scriptObj.setAttribute("type", "text/javascript");    scriptObj.setAttribute("src", gRequest);    document.getElementsByTagName("head").item(0).appendChild(scriptObj);  }}function getCoordinates(data) {  switch(data.Status.code) {    case 610:      /* you can change the error message here */      alert("Api key not valid: {googleApiKey}");      break;    case 603:    case 602:    case 601:    case 500:      /* you can change the error message here */      alert("Cannot get coordinates for this address");      break;    case 200:      document.getElementById(latitudeField).value = data.Placemark[0].Point.coordinates[1];      document.getElementById(longitudeField).value = data.Placemark[0].Point.coordinates[0];      break;  }}</script><!-- You can change the "value" (The label on the button) here --><input type="button" class="button" onclick="fetchCoordinates();" value="Fetch Coordinates"/>

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    Spróbuj zrobić wg. tego tematu:
    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...ht=sobi+google

    ja robiłem tak i bez większych problemów wszystko poszło, tylko sporo sie namyslałem przy tym ;)

    powodzenia
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-06-2009
    Wpisy
    41
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za info - próbowałem robic wg tej strony.
    Jednak jak się okazuje na moim serwerze daministracja ze względów bezpieczeństwa nie pozwala na włączenie magic quotes ... (można ale tylko na własne ryzyko) i tzreba to zgłosić na piśmie ...
    Może masz info czy bez tego to działa ?

  5. #4
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    powiem Ci ze w serwisie, w którym własnie rozszerzyłem sobi o ten dodatek mam włączone magiczne cytaty, wiec moze faktycznie musi to być włączone (serwer na nazwa.pl)
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •