Plik artykulow
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Plik artykulow

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-03-2009
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Domyślny Plik artykulow

    Gdzie zapisuja sie artykuly w jakim folderze/pliku ? Nie moge ich znalezc..

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-03-2009
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zastanawiam sie czy przy pomocy bazy danych nie bylo by mi latwiej dodac w jakis sposob zestaw artykulow.
    Moje nowe artykuly mam juz zapisane w wordzie tylko trzeba je przerzucic do bazy danych, jesli dalo by sie w jakis sposob zaimportowac liste artykulow zaoszczedzil bym duzo czasu.
    Jest taka mozliwosc? Gdyz na bazach danych kompletnie sie nie znam...

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To nie takie proste, jeśli "na bazach danych kompletnie sie nie znasz".
    Zadanie jest, oczywiście wykonalne, z tym, że

    a) artykuły są przypisane w Joomla do sekcji i kategorii, więc musiałbyś albo od razu to zrobić, albo przypisać je do jakiejś kategorii i sekcji tymczasowej, a potem przenosić.
    b) artykuły są dzielone na części: wprowadzającą i główną. Musiałbyś dokonać takiego podziału
    c) W tabeli artykułów zapisywany jest tytuł i alias, musiałbyś to uzupełnić.

    Po takich minimalnych przygotowaniach osadzasz swoje artykuły w takich oto wierszach:
    [sql]
    INSERT INTO `#__contact_details` VALUES (numer_kolejny, 'Tytuł', 'alias', '', 'czesc_wstepna', 'czesc_glowna', 1, numerek_id_sekcji, 0, numerek_id_kategorii, '2008-11-27 00:00:00', 62, '', '0000-00-00 00:00:00', 0, 0, '0000-00-00 00:00:00', '0000-00-00 00:00:00', '0000-00-00 00:00:00', '', '', 'show_title=\nlink_titles=\nshow_intro=\nshow_sect ion=\nlink_section=\nshow_category=\nlink_category =\nshow_vote=\nshow_author=\nshow_create_date=\nsh ow_modify_date=\nshow_pdf_icon=\nshow_print_icon=\ nshow_email_icon=\nlanguage=\nkeyref=\nreadmore=', 1, 0, 0, '', '', 0, 1, 'robots=\nauthor='),

    (numer_kolejny, 'Tytuł', 'alias', '', 'czesc_wstepna', 'czesc_glowna', 1, numerek_id_sekcji, 0, numerek_id_kategorii, '2008-11-27 00:00:00', 62, '', '0000-00-00 00:00:00', 0, 0, '0000-00-00 00:00:00', '0000-00-00 00:00:00', '0000-00-00 00:00:00', '', '', 'show_title=\nlink_titles=\nshow_intro=\nshow_sect ion=\nlink_section=\nshow_category=\nlink_category =\nshow_vote=\nshow_author=\nshow_create_date=\nsh ow_modify_date=\nshow_pdf_icon=\nshow_print_icon=\ nshow_email_icon=\nlanguage=\nkeyref=\nreadmore=', 1, 0, 0, '', '', 0, 1, 'robots=\nauthor='),
    [/sql]

    Tu masz wiersze dla dwóch artykułów, drugi powtarzasz dla kolejnych artykułów. Oczywiście, trzeba pozastępować odpowiednio: numer_kolejny, Tytuł, alias, czesc_wstepna, cześć głowna, numerek_id_sekcji, numerek_id_kategorii. Wcześniej założyć sekcję i kategorię.

    Czy to ma sens? Nie wiem. Artykuły będą niesformatowane. Całośc będzie wymagać potężnej pracy - łatwiej jest przerzucać je kolejno metodą skopiuj-wklej.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-03-2009
    Wpisy
    70
    Punkty
    10

    Domyślny

    Faktycznie nie ma to sensu.. ale ktos mi powiedzial o takim rozwiazaniu:
    przekonwertowac dokument na html, a nastepnie zaimportowac go do joomli. Czy joomla daje taka mozliwosc?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśłi masz dostęp do najnowszego office, to pozbędziesz się wielu niepotrzebnych kłopotów. Wedle mojej krótkiej obserwacji już Word z Office 2003 tworzył czyściejszy kod HTML.
    Zainstaluj np. edytor JCE, który ma opcję czyszczenia z niepotrzebnego kodu Worda.
    Ponadto potestuj, może jest tu jakieś rozwiązanie:
    http://extensions.joomla.org/extensi...mport-a-export
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •