Zawsze źle... - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 13 z 13

Temat: Zawsze źle...

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-06-2006
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ehh.. myślałem że już dziś nie będę nic pisać ale muszę.
    Faktycznie może nieścisłość ale w zasadzie o to mi chodzi Vj_ żeby treść tej umowa była ogólnie dostępna dla takich jak my i poddawana pod dyskusje, oceniana, poprawiana, chodzi o to żeby była jak najlepsza i najlepiej nas chroniła przed wykorzystywaniem i również żeby nikt sobie nie mógł uzurpować praw do niej - to jest jakieś podobieństwo do licencji GPL.

    co do pkt. umowy które zaproponowałem to faktycznie mogą brzmieć jak jakiś regulamin (ostatnio jeden pisałem), nie jestem prawnikiem więc nie znam się na tym ale było by dobrze jakby zawierały coś takiego. W licencjach oprogramowania często można spotkać się z podobnymi tekstami,

    "podpisujesz umowę drogi kliencie wiesz co masz i na co możesz liczyć a na co nie lub za dodatkową opłatą"
    …dlatego może jakiś prawnik się tyk kiedyś zajmie jak temat okaże się wart zainteresowania.
    My piszemy co byśmy chcieli widzieć w takiej umowie ponieważ na co dzień spotykamy się z takimi problemami.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wrs
    No to jak nie spisujesz umowy z nikim to musisz mieć WIELKIE zaufanie, moje gratulacje.
    A gdzie napisałem że nie spisuję?

    Pomieszanie z poplątaniem w tym wątku, najpierw żale że klient zmienia ramki, potem coś o GPL a jeszcze potem wrzuty że nie zawsze się da. Może po prostu przed podjęciem się wykonania czegoś wystarczy się zastanowić czy się potrafi to zrobić, spisać w szczegółowych punktach co jest do zrobienia, podpisać umowę na wykonanie serwisu i to wykonać.

    Cytat Wysłane przez wrs
    Nie chodzi tylko o to co klient chce lecz o to żebyś był kryty jak klient zarząda od Ciebie czegoś na co nie masz wpływu i powie że to towoja wina, zapłacił tylke kasy że powinno działać. Niektórym klientom to ciężko wytłumaczyć że Internet to nie tylko jego komputer a on swoje... "zapłaciłem i musi działać" itp sytuacje. Z moich doświadzceń wynika że w Polsce prawie nikt nie czyta co podpisuje (przykład nasz prezydent ). Na 99% podpisują bez czytania, ale umowa jest i to się liczy.
    Puste gadanio-narzekanie, może jakiś przykład konkretny. Klient może zarządać tego czego się podjąłeś a jeśli się podjąłeś i wziąłeś kasę to niestety czy chcesz czy nie musi działać. Zawsze możesz zwrócić kasę.....

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wrs
    Ehh.. myślałem że już dziś nie będę nic pisać ale muszę.
    Faktycznie może nieścisłość ale w zasadzie o to mi chodzi Vj_ żeby treść tej umowa była ogólnie dostępna dla takich jak my i poddawana pod dyskusje, oceniana, poprawiana, chodzi o to żeby była jak najlepsza i najlepiej nas chroniła przed wykorzystywaniem i również żeby nikt sobie nie mógł uzurpować praw do niej - to jest jakieś podobieństwo do licencji GPL.

    co do pkt. umowy które zaproponowałem to faktycznie mogą brzmieć jak jakiś regulamin (ostatnio jeden pisałem), nie jestem prawnikiem więc nie znam się na tym ale było by dobrze jakby zawierały coś takiego. W licencjach oprogramowania często można spotkać się z podobnymi tekstami,



    …dlatego może jakiś prawnik się tyk kiedyś zajmie jak temat okaże się wart zainteresowania.
    My piszemy co byśmy chcieli widzieć w takiej umowie ponieważ na co dzień spotykamy się z takimi problemami.
    mozesz zaczac pisanie umowy np. tak:

    Umowa o wykonanie templatki Joomla!

    Zawarta dnia.............................................. .. w................................pomiędzy........ .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ...........................................
    Zwanym dalej Zamawiającym
    a
    .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..
    zwanym dalej Wykonawcą


    § 1
    Wykonawca wykona dla Zamawiającego szablony dla Mambo/Joomla!

    § 2


    1) Szablon zostanie wykonana na podstawie projektu dostarczonego przez ...................................

    2) Projekt Szablonu zawiera:
    zawartość merytoryczną, graficzną, system odnosnikow itp



    i dalej sobie młucisz co tam chcesz konczac jakims tam zapisem np.



    § n

    Wszelkiego rodzaju spory wynikłe z zawarcia niniejszej Umowy, Wykonawca i Zamawiający zobowiązani są rozwiązywać w drodze porozumienia, jeśli natomiast nie będzie to skutkowało zażegnaniem sporu, sądem właściwym do rozpatrywania sporów jest Sąd właściwy dla............................................... ...............................................


    No mozna jeszcze pewnie dodac slowniczek pojęc, ale chyba raczej bez sensu na potrzeby takiego czegos, pozdrawiam
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •