Artisteer 2 Stopka - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 19 z 19

Temat: Artisteer 2 Stopka

  1. #11
    Blokowany
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    154
    Punkty
    9

    Domyślny propozycja

    No nie jest takie proste, ale jest mozliwe...
    Zajelo mi wiele czasu (kilka dni) "rozpykanie" metoda prob i bledow ktora klasa css w artisteer za co odpowiada...
    No rozpykanie to za duzo powiedziane, bo nadal w 80% dzialam po omacku...
    Stad => jesli ktos wie czym dokladnie ktora klasa w tym CSS zarzadza - mozna by zrobic gdzies jakis tego opis, (chetnie w miare mozliwosci pomoge -bo sam potzrebowalbym czegos takiego) zaloze sie o paczke zapalek, ze nie tylko ja mam z tym trudnosc przy pierwszych podejsciach do tematu.
    Sprawe komplikuje jeszcze taka akcja, ze korzystajac z Firebug (mega pozyteczne narzedzie) widze klasy css, ktorych w css templatki (pochodzenia z artisteer) nie ma...
    i tu mam klops.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez fooky Zobacz wiadomość
    ... jesli ktos wie czym dokladnie ktora klasa w tym CSS zarzadza - mozna by zrobic gdzies jakis tego opis,
    Namawiasz do napisania książki, gdy tymczasem wystarczy skorzystać z dodatku do FF - Firebug i życie stanie się prostsze. Szablony nie są konstruowane schematyczne (prócz Artisteera), więc napisanie książki o ogólnych zasadach formatowania mija się z celem.
    Sprawe komplikuje jeszcze taka akcja, ze korzystajac z Firebug (mega pozyteczne narzedzie) widze klasy css, ktorych w css templatki (pochodzenia z artisteer) nie ma...
    i tu mam klops.
    Widzisz nie sformatowane klasy? To popatrz wyżej, albo na 'rodziców' - dziedziczone style.
    Ostanio edytowane przez nikszal : 31-12-2009 11:46
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #13
    Blokowany
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    154
    Punkty
    9

    Domyślny

    "Namawiasz do napisania książki, gdy tymczasem wystarczy skorzystać z dodatku do FF - Firebug i życie stanie się prostsze"

    Nie jest tak różowo jak piszesz... Owszem Firebug pomaga, ale nie jest idealny...

    Szczególnie jeśli właśnie chodzi o dziedziczenie...
    Tj. sprawdzam jakiś element, widzę co w CSS nim "steruje: - zmieniam to...


    I nagle połowa elementów na stronie zmienia swoje miejsce.
    Bo nagle się okazuje, że jedna klasa odpowiada za właściwości kilku modułów.


    Mnóstwo czasu zajmuje odgadnięcie w czym rzecz... a dla początkującego rozdzielenie funkcji Css dla kilku modułów, staje się trudnym zadaniem.


    Mój problem polega na tym, że nie w wielu przypadkach klasy Css zarzadzają czymś... a nie wiem, czym.
    Dlatego przydałby sie jakiś spis... pt: klasa "x" odpowiada za "coś tam"


    I nie namawiam do tworzenia mnóstwa książek - bo tak na serio to chyba o każdym szablonie można by taka napisać...

    Ale napisanie tego do Artisteer'a załatwiło by problem szablonów tworzonych przy jego pomocy. A to właśnie jest celem.


    Więc napisanie takiego zbioru informacji o CSS generowanym przez Artisteer, przestaje wydawać się karkołomnym zadaniem... acz czasochłonnym i wymagającym wiedzy... a ja te dopiero staram się zdobyć.


    I tu pomoc "znawców tematu" by była drabiną ku wiedzy.

  5. #14
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    W Firebugu dziedziczone style masz przekreślone, więc w czym problem? Po najechaniu kursorem na blok pokazują się niebieskie zaznaczenia, a to bardzo ułatwia odnalezienie szukanego kodu css. Wystarczy odrobina logiki i dotrzesz wszędzie, gdzie chcesz. Logiką niestety się nie zajmuję.

    Pozdrawiam.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #15
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    @fooky
    po to firma artisteer stworzyla program do tworzenia szablonow do kilku znanych cms-ow i nie tylko, zeby robic je z automatu, a nie edytowac pozniej "recznie" ...
    co za problem zapisac projekt, wygenerowac szablon...
    a jesli bedzie potrzeba...otworzyc program, wczytac szablon, zrobic zmiany i poprawki, zapisac go pod nowa nazwa, wygenerowac kolejny szablon i przeslac na serwer...
    mozna tez potestowac dzialanie i wyglad na swojej stronie na kompie lokalnym ...
    jesli wykonasz zbyt duzo zmian "recznie" pogubisz sie w tym wszystkim, skopiesz walidacje css-a itd...

  7. #16
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    @big_krzysiek - nie kazdy ma Artisteera, nie u każdego działa on prawidłowo (z różnych wzgledów, np. cracków), a szablony wykonane tym programem są dostępne w sieci i użytkownicy Joomla je wykorzystują. W tym wypadku nie ma innej możliwości niż modyfikacja css "na żywo".
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  8. #17
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    :-)..wiem, wiem...:-)
    ale mozna przy pomocy programu (wersja demo) zrobic sobie szablonik na wzor tego z netu...
    nastepny troche zmudny krok to...sciagnac i podmienic obrazki na te wygenerowane przez artisteer...:-)..itp...
    to taka drobna podpowiedz dla tych co nie maja 139$+koszt przelewu, a nie lubia crackow, szczegolnie tych z trojanem lub riskware-em..

  9. #18
    Blokowany
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    154
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    W Firebugu dziedziczone style masz przekreślone, więc w czym problem?
    ...yyy., znaczy co sie przekresla? bo czegoś nei dowidzę.. a wydaje sie że mam i nową wersje Firebug'a i z logika u eni też w porządku jakoś...

  10. #19
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez fooky Zobacz wiadomość
    ...yyy., znaczy co sie przekresla? bo czegoś nei dowidzę.. a wydaje sie że mam i nową wersje Firebug'a
    Może zmień okulistę?



    i z logika u eni też w porządku jakoś...
    Dyskusyjna sprawa.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •