Komponent blokujący logowanie usera
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Komponent blokujący logowanie usera

  1. #1
    Nowicjusz Plastek73 awatar
    Dołączył
    02-01-2010
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny Komponent blokujący logowanie usera

    Szukam komponentu "bankowego". Chodzi mi mianowicie o takie coś, żeby po kilkukrotnym (zależnie od ustawień) nieprawidłowym podaniu hasła możliwość logowania się na konto była blokowana do czasu odblokowania przez admina, lub ewentualnie na jakiś z góry określony czas.
    Czy istnieje coś takiego, a jeśli tak, to jak się nazywa. A może Joomla standardowo ma taką opcję, tylko ja nie umiem tego znaleźć?
    Jedynym całkowicie pozbawionym egoizmu przyjacielem, na jakiego człowiek może liczyć w tym samolubnym świecie, jaki go nigdy nie opuści, nie okaże niewdzięczności bądź zdrady, jest jego pies (...) Całować będzie dłoń, która nie zdoła zapewnić mu pożywienia, lizać będzie rany i sińce, powstałe w zetknięciu z brutalnością świata (...)"/senator Georg Vest, 1870/

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Nowicjusz Plastek73 awatar
    Dołączył
    02-01-2010
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety, ale nie mogę wejść, żeby pobrać ten plugin. Krzyczy, że trzeba być zarejestrowanym, ale nawet nie mam pojęcia, gdzie jet ta rejestracja.
    Chyba, że ślepy jestem
    Jedynym całkowicie pozbawionym egoizmu przyjacielem, na jakiego człowiek może liczyć w tym samolubnym świecie, jaki go nigdy nie opuści, nie okaże niewdzięczności bądź zdrady, jest jego pies (...) Całować będzie dłoń, która nie zdoła zapewnić mu pożywienia, lizać będzie rany i sińce, powstałe w zetknięciu z brutalnością świata (...)"/senator Georg Vest, 1870/

  5. #4
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re

    A widzisz, że to komercyjny dodatek? A poza tym masz w komunikacie, że mają migrację z serwera i będą po 5 stycznia.
    Ostanio edytowane przez Jdwind : 04-01-2010 23:44
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  6. #5
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    można posłużyć się Security Images i w dodatku (pluginie) ustawić dozwolona ilość powtórzeń wpisywania kodu z obrazka. Co prawda liczona jest ilość błędnych wpisów kodu captcha a nie hasła - ale zawsze coś.

  7. #6
    Nowicjusz Plastek73 awatar
    Dołączył
    02-01-2010
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jdwind Zobacz wiadomość
    A widzisz, że to komercyjny dodatek? A poza tym masz w komunikacie, że mają migrację z serwera i będą po 5 stycznia.
    To, że komercyjny wcale mi nie przeszkadza, a o migracji serwera nie doczytałem, ale nic dziwnego. Za dużo czasu wczoraj przed monitorem i już ledwo na oczy widziałem.

    Cytat Wysłane przez jolaass Zobacz wiadomość
    Witam,
    można posłużyć się Security Images i w dodatku (pluginie) ustawić dozwolona ilość powtórzeń wpisywania kodu z obrazka. Co prawda liczona jest ilość błędnych wpisów kodu captcha a nie hasła - ale zawsze coś.
    Niby można, ale nie wiem, czy jest to zgodne z Biuletynem Informacji Publicznej i czy mi na to pójdą.
    Jedynym całkowicie pozbawionym egoizmu przyjacielem, na jakiego człowiek może liczyć w tym samolubnym świecie, jaki go nigdy nie opuści, nie okaże niewdzięczności bądź zdrady, jest jego pies (...) Całować będzie dłoń, która nie zdoła zapewnić mu pożywienia, lizać będzie rany i sińce, powstałe w zetknięciu z brutalnością świata (...)"/senator Georg Vest, 1870/

  8. #7
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Plastek73 Zobacz wiadomość
    Niby można, ale nie wiem, czy jest to zgodne z Biuletynem Informacji Publicznej i czy mi na to pójdą.
    No właśnie. Zorientuj się, czy w ogóle blokowanie w tym przypadku jest dozwolone, bo z założenia BIP musi być dostępny dla wszystkich, bo jest publiczny. To nie jest konto bankowe.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  9. #8
    Nowicjusz Plastek73 awatar
    Dołączył
    02-01-2010
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    No właśnie. Zorientuj się, czy w ogóle blokowanie w tym przypadku jest dozwolone, bo z założenia BIP musi być dostępny dla wszystkich, bo jest publiczny. To nie jest konto bankowe.
    To nie do końca tak. W BIPie jest też tak zwana informacja niejawna, do której mają dostęp tylko niektórzy użytkownicy systemu.

    Ale mnie chodzi nie o możliwość blokowania czytania informacji, bo dostęp rzeczywiście mają mieć wszyscy, tylko ich wprowadzania przez zarejestrowanych i uprawnionych użytkowników. I właśnie dlatego taki zabezpieczający dodatek jest potrzebny.
    Jedynym całkowicie pozbawionym egoizmu przyjacielem, na jakiego człowiek może liczyć w tym samolubnym świecie, jaki go nigdy nie opuści, nie okaże niewdzięczności bądź zdrady, jest jego pies (...) Całować będzie dłoń, która nie zdoła zapewnić mu pożywienia, lizać będzie rany i sińce, powstałe w zetknięciu z brutalnością świata (...)"/senator Georg Vest, 1870/

  10. #9
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Doskonale to rozumiem, tylko... sprawdź czy w BIP powtarzające się, nieudane logowania mogą powodować blokadę konta.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  11. #10
    Nowicjusz Plastek73 awatar
    Dołączył
    02-01-2010
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Doskonale to rozumiem, tylko... sprawdź czy w BIP powtarzające się, nieudane logowania mogą powodować blokadę konta.
    Nie tylko mogą, ale wręcz powinny. Akurat to wiem, bo kiedyś sam się zablokowałem. Z tym, że na stronie płockiego zarządu jednostek oświatowych możliwość logowanie jest blokowana na 12 godzin, później można ponownie próbować.
    Jedynym całkowicie pozbawionym egoizmu przyjacielem, na jakiego człowiek może liczyć w tym samolubnym świecie, jaki go nigdy nie opuści, nie okaże niewdzięczności bądź zdrady, jest jego pies (...) Całować będzie dłoń, która nie zdoła zapewnić mu pożywienia, lizać będzie rany i sińce, powstałe w zetknięciu z brutalnością świata (...)"/senator Georg Vest, 1870/

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •