joomla komercyjnie
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: joomla komercyjnie

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    11-02-2010
    Skąd
    OIsztyn
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny joomla komercyjnie

    Mam pytanie co do wykorzystania joomla dla celów komercyjnych czy jest opcja użycia joomla jako usługi komercyjnej. Tzn. czy można tworzyć strony dla klientów za kase.
    Znalazłem na wikipedii "
    Niedopuszczalne obostrzenia

    Cel użytkowania

    Zezwolenia wyłącznie na prywatne użycie oprogramowania są generalnie nieakceptowane przez społeczność wolnego oprogramowania. Przykładami mogą być brak zezwolenia na użycie oprogramowania w celach militarnych, porównawczych, nieetycznych[5] lub komercyjnych[6]. Z tego powodu licencje zawierające takie obostrzenia nie są uznawane za wolne przez Fundację Wolnego Oprogramowania, Open Source Initiative, projekt Debian lub projekty dystrybucji z rodziny BSD.
    Definicja wolnego oprogramowania stosowana przez FSF nie zezwala na ograniczenie możliwości rozwoju i dystrybucji oprogramowania[7]. Dlatego sprzedaż wolnego oprogramowania jest akceptowalna i stała się bardzo częsta."


    Czy ktoś wie dokładnie jak z tym wykorzystaniem jest?
    Wolne oprogramowanie według definicji jest rozpowszechniane za free, ale jak ktoś będzie pobierał za to pieniądze?

    Gdzieś widziałem taką stronę joomla komercyjnie? Co o tym sądzicie?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Sprecyzuj problem, za co chcesz brać pieniądze. Bo za oprogramowanie możesz co najwyżej kraść, jako że go nie napisałeś.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    Jeśli chodzi Ci o odpłatną instalację i konfigurację Joomla! to jest już usługa i za nią możesz brać pieniądze - sam się ostatnio natknąłem na ogłoszenie "Instalacja CMS Joomla! - koszt 40zł"

    Pozdrawiam serdecznie a do młodzieży "Elo ziomy!" , KejeN
    Wiem, że to mało prawdopodobne abym mógł w czymś pomóc ale jeśli tak się zdarzy uśmiechnij się do mnie (+)

    Jeśli czegoś nie wiesz poszukaj na: wiki.joomla.pl

  5. #4
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Przede wszystkim nie przekazujesz Joomli userowi wraz z prawami autorskimi - ani to wiec nie jego, ani tym bardziej nie Twoje - wiec kasy za to nie wezmiesz
    Generalnie przyjelo sie ze kasa jast za wykonanie strony - grafiki, wprowadzenie tresci, dopisanie jakiegos kodu, poskladanie do kupy - nie za Joomle, na ktorej oparto strone.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    11-02-2010
    Skąd
    OIsztyn
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chodzi mi o prostą instalacje na zlecenie, instaluje joomle za opłatą jak kajen wspomniał. Ewentualane ustawienia programu, skórki czy instalacja botów i pakietów typu sklep czy coś innego. Nie sprzedaż joomla ani nic takiego, tylko opłata za usługe instalacji i doinformowania o użytkowaniu czyli jak zarządzać stroną jak się obsługiwać po istalacji na serwerze. To jest coś wrodzaju wiem jak to komuś zrobie to wezmę za usługę np. instalacji na prywatnym serwerze albo na darmowym joomle do użytkowania, zakładajac że trafiam do ludzi którym nie chce się bawić w takie rzeczy jak isntalacja, a wystarcza im to jak zapłacą za obsługę tego komuś.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    11-02-2010
    Skąd
    OIsztyn
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    w samej joomli nic nie zmieniam chyba, że na użytek własny albo na forum dziele się tym co zrobiłem

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    11-02-2010
    Skąd
    OIsztyn
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    na swoją obronę mam definicja komercji w wolnym oprogramowaniu np. openoffice

    http://www.openoffice.com.pl/06/szko...20czy%20wolnym

    "7. Czy OpenOfficePL jest oprogramowaniem komercyjnym czy wolnym?
    Używanie słowa “komercyjny” w znaczeniu “nie będący wolnym” to mieszanie dwu zupełnie różnych kwestii. Program jest komercyjny, jeśli został opracowany w ramach działalności gospodarczej. Program komercyjny może być wolny albo nie, zależnie od licencji. Podobnie, program opracowany przez uczelnię czy osobę prywatną może być wolnym programem lub nie. Oba te zagadnienia, jaki rodzaj podmiotu stworzył program i jakie wolności/prawa mają jego użytkownicy, są od siebie niezależne. W pierwszym dziesięcioleciu działalności Ruchu Wolnego Oprogramowania, Free Software Movement, pakiety wolnego oprogramowania były niemal zawsze niekomercyjne. Składniki systemu operacyjnego GNU/Linux zostały stworzone przez osoby prywatne lub organizacje nonprofit, takie jak FSF i uniwersytety. Jednak w latach 90. zaczęło się pojawiać wolne oprogramowanie komercyjne. Przykładem takiego wolnego oprogramowania, którego wersje komercyjne dystrybuowane są na całym świecie, jest system operacyjny Linux.
    Wolne oprogramowanie komercyjne jest wkładem na rzecz naszej wspólnoty, więc powinniśmy je popierać. Jednak można się spodziewać, iż ludzie, którzy sądzą, że ,"komercyjny'' znaczy ,,nie jest wolny'' przyjmą, że takie połączenie jest wewnętrznie sprzeczne, i odrzucą tę możliwość. Uważajmy, by nie stosować słowa ,"komercyjny'' w taki sposób.(za gnu.org )"

    Z tego wynika że wo jest również stosowane na sposób "komercyjny"

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Prowadzisz dyskusję ze sobą. Masz przycisk popraw do tego.
    2. Z Joomla możesz korzystać w dowolnym celu, zgodnie licencją. Nie możesz pobierać opłat za Joomla! To wyczerpuje Twój "problem". Nie Ty jesteś Twórcą, nie Ty jesteś wydawcą, więc nie masz problemu, czy udostępnić to na licencji wolnej i niekomercyjnej, czy wolnej i komercyjnej (jak doczytałeś kwestia wolności i komercyjności to dwa różne zagadnienia).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Mavick Thumbnails komercyjnie
    przez Jdwind na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 02-12-2009, 00:06
  2. Joomla komercyjnie
    przez grzegorz.nowak na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-08-2006, 12:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •