Palący problem
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Palący problem

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    02-12-2005
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Palący problem

    Odwołuję się tutaj do całej społeczności forum - może ktoś miał podobny problem, albo podzieli się swoją wiedzą, jak jemu zaradzić?
    Sprawa wygląda tak. Najpierw zainstalowałem Joomla! na swoim komputerze - by zadziałała, użyłem serwera Krasnal Serv, i po wpisaniu localhost/~joomla wszystko się pieknie wyświetlało. jak już trochę porobiłem stronę, chciałem ją wysłać na serwer www, i dalsze zmiany robic z tamtąd, jako że nie mogłem np. wgrać obrazków do dokumentów twożonych w Joomla!. Wysłałem wszystkie pliki Joomla! i było by wszystko dobrze, gdyby nie to, że po wejściu na stronę (http://www.vanillki.myopenweb.com) pojawiają się niezrozumiałe dla mnie ciągi ostrzeżeń, zamiast strony... wyczytałem coś, że brakuje pliku joomla.php, i faktycznie nigdzie go nie ma na moim lokalnym dysku, to więc dlaczego strona działa u mnie, a na serwerze nie chce?
    PS. Problem jest palący, bo robię stronkę dla koleżanki, i mi trochę głupio z pustymi rękami do niej iść :-)
    PS2. jak dodać link do panelu administracyjnego na stronę? bo mi się usunął i nie mogę go przywrócić...
    Ostanio edytowane przez Monczan : 02-12-2005 18:31

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Joomla! nie jest dokumentem statycznym.
    Musiałbyś jeszcze wykonać zrzut bazy danych [plik .sql] i wgrać na Twoją bazę danych na serwerze sieciowym.

    Tworzysz w menu nowy element, wybierasz statyczny URL i wpisujesz odpowiednią ścieżkę.

    Oprócz tego, musiałbyć edytować niektóre rekordy w bazie danych.

    Osobiście polecam zainstalować Joomla! od nowa i nauczyć koleżankę obsługi... komputera.

    I jeszcze jedno: od kiedy na serwerach uniksowych są adresy typu "c:/usr/krasnal/www/joomla/includes/compat.php50x.php"?
    Ostanio edytowane przez livio : 02-12-2005 18:58

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    I należy jeszcze pamiętać o poprawkach w configuration.php!

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    To aby podsumowac
    Do przenosin jest konieczne
    skopiowanie na serwer całego katalogu z joomla (total commander nie jest najlepszy bo czasem gubi pliki, mi najlepiej sie sprawdza FileZilla jako klient ftp) wykonac zrzut bazy danych do pliku sql i wgrac go np przez phpmyadmina do bazy na serwerze.
    Po tej calej zabawie nalezy zmienic sciezki w plik configuration.php oraz zmiec chmod tych katalogow ktore bylt wymienione podczas instalacji

    No i powinno byc ok

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •