[Po zainstalowaniu] "Connection Problems..."
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: [Po zainstalowaniu] "Connection Problems..."

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    07-08-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny [Po zainstalowaniu] "Connection Problems..."

    Witam,

    Zainstalowałem Joomla Power Edition 1.0.10. Wszystko przebiegło dobrze, lecz gdy próbuje wejść na stronę gł. otrzymuje tylko komunikat:

    Connection Problems
    Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.


    Komunikat ten znika i portal ładuje się prawidłowo, gdy odinstaluje łaty Joomla SMF Forum.

    Instalacja łat Joomla SMF Forum:
    Przy próbie zapisu w PaneluAdm./komponenty/Joomla SMF Forum dostawałem błąd:
    Parse error: syntax error, unexpected ';' in /home/(...)/public_html/joomla/administrator/components/com_smf/config.smf.php on line 7
    aplikacja ustawiała:
    $joomla_redirect = ;
    więc ręcznie trzeba było zmienić na :
    $joomla_redirect = 0;
    tak zrobiłem...

    No więc w panelu chodzi, ale portal się nie ładuje wracając do błędu:
    Connection Problems (...)

    siedzę nad tym 4 godziny i już nie mam pomysłu...

    może jakieś sugestie?

    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez jacek_r : 08-08-2006 02:06

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20

    Domyślny

    Connection Problems
    Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

    Wejdz do Katalogu SMF i zobacz czy się forum uruchomi samo bez joomli. Moim zdaniem nie powinno bo masz żle wpisane dane dotyczące bazy danych. Popraw te dane w pliku konfiguracyjnym SMF i załataj łatami Joomle i SMF i powinno Ci ruszyć.
    Użyj funkcji SZUKAJ nim zadasz pytanie, w innym wypadku licz sie z mozliwoscia nieotrzymania odpowiedzi.
    Projekt Joomla Power Edition

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    07-08-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Gdybym miał błędne dane do połączenia z bazą danych lub gdyby baza na serwerze "padła" to Panel Administracyjny też by nie chodzi, a działa świetnie...

    EDIT:
    Zainstalowałem jeszcze raz całą aplikację. Dopóki nie załatam pliku Joomla (index.php) portal chodzi (oczywiście bez integracji z forum), gdy załatam ten plik pokazuje się znany już błąd zarówno uruchamiając Joomla jak i SMF:
    Connection Problems (...)
    Ostanio edytowane przez jacek_r : 08-08-2006 12:36

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20

    Domyślny

    Ustawienia w pliku konfiguracyjnym Joomli masz ok. Błąd dotyczy SMF i tam musisz poprawić Te wpisy.
    Użyj funkcji SZUKAJ nim zadasz pytanie, w innym wypadku licz sie z mozliwoscia nieotrzymania odpowiedzi.
    Projekt Joomla Power Edition

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    07-08-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    wkurzyłem się i wyczyściłem wszystkie pliki konfiguracyjne razem z tymi w administrator/components/com_smf/ etc wypełniając ręcznie według szablonu sprzed instalacji...

    załapało.. , ale już nie dochodziłem który wpis był trefny..

    dziękuję za sugestie, pozdrawiam...

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •