joomla 1.5.18 i błąd
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: joomla 1.5.18 i błąd

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-05-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny joomla 1.5.18 i błąd

    Witam zainstalowałem najnowszą joomle i podczas pisania artykułu jest problem,otóż interlinia między wierszami umnie wynosi 1cm.Niewiem jak ją zmniejszyc.Błąd występuje na tymi edytor.Może to banał ale naprawde nie wiem jak to zmniejszyc,bardzo dziękuje za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dobrze że wiesz, co to interlinia. A skoro to już wiesz, to teraz jeszcze tylko wystarczy się dowiedzieć, co to jest CSS (w CSS-ie interlinia nazywa się line-height), poznać narzędzie do analizy, np. Firebug, odszukać spaprany styl i poprawić. A swoją drogą, czy powinieneś cokolwiek publikować w Internecie przed oddaniem do korekty?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    15-05-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wiem co to interlinia bo pisze w wordzie.A jesli chodzi o forum to myslałem że jest po to by pomagac w rozwiązywaniu problemów a nie po to by pokazywac jakim sie jest mądrym.Zapytałem o prostą sprawę jak dla pana panie "zwiastun" a jezeli chodzi o spaprany styl to chcę zaznaczyc że jest to swież instalacja jeszcze nie edytowana, więc nie ja spaprałem skrypt,przy wersji 1.5.16 takiego problemu nie miałem dlatego nie musiałem sie zapoznawac "co to jest css i jak go naprawiac"
    Pragne zauważyc że ten skrypt jest darmowy i ponoc prosty"ale tylko dla programistów i informatyków"a dla kowalskiego jest skomplikowany,jak by było inaczej to by tego forum nie było.
    A skrypt nam spolszczony wiec nic nie znajdę po angielsku line-height nawet nie wiem gdzie tego szukac, chcę sie tylko dowiedziec gdzie szukać problemu i wtedy bede wiedział chyba jak to zmienic,więc jęzeli pan może prosto odpowiedziec to bardzo proszę jeżeli nie to prosze podac link do mojego problemu.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Panie "frugo1995" - a czytać Pan umiesz? Bo z pisaniem raczej nie za bardzo!
    Owszem, skrypt jest prosty, także dla laików. Tylko że to nie znaczy, że każdy może z nim robić wszystko, co mu się przyśni, nie mając o tym, co chce zrobić zielonego pojęcia.
    Owszem, skrypt jest spolszczony, nie musisz Pan wiedzieć, dzięki komu, ale też proszę zostawić sobie ton, w jakim Pan usiłuje mnie "ustawiać" na inne, raczej domowe lub podwórkowe okazje.
    Owszem, forum jest po to, by pytać i uzyskiwać odpowiedzi, ale na pewno nie po to, żeby uczyć, co to jest CSS, itp. Odpowiedź Pan otrzymał konkretną. Kursów CSS można sobie poszukać w Sieci.
    I na koniec: w świeżej instalacji Joomla styl prezentacji na pewno nie jest spaprany! W żadnym szablonie!

    Gdyby Pan nie doczytał odpowiedzi i tym razem, to powtórzę: wartość line-height w CSS, a narzędzie do rozpoznawania to Firebug!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    15-05-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Znalazłem poprzez Firebug w wyliczone tą wartosc line-height20px tylko nie wiem gdzie to zmienic i na jaką wartosc.Jak mówiłem po zainstalowaniu nowej joomli od razu ze spolszczeniem występuje u mnie taki błąd, znowu instalując wersje normalną a potem dodatek spolszczenie to jest błąd i nie idzie wgrac tego spolszczenia,we wczesniejszych wersiach tego nie miałem dlatego pisze,po instalacji edytora Jce tego błędu nie ma.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W Firebugu po prawej stronie jest informacja, w jakim arkuszu stylów i w jakiej linii jest ta definicja.
    Poprawna wartość to np. 1.2 albo 1.4; można też określić w pikselach bądź innej jednostce miary.

    Bajeczkę o błędzie w Joomla proszę włożyć między bajki!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    15-05-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam ponownie,pomimo wielu próbach do tej pory nie udało mi sie rozwiązac problemu,próbowałem instalik na 3 róznych subdomenach i w każej to samo.Ustawiłem Editor - TinyMCE na funkcjonalnosć (przedłużony)ponieważ w narzędziach edytora jest ikonka wstaw wideo a potrzebuje wstawiac filmy z you tub,a w Jce tego nie ma ,tam używałem tylko edytor Kodów.Pisząc w oknie artykuł( pod paskiem narzędzi edytora)Tekst wyswietla sie w odstepach między wierszami ok.1cm.Poprzez Firebug edytowałem te wartosci idalej nic sie nie zmienia:
    html, body general.css (wiersz 33)
    height:90%;
    body {
    background:none repeat scroll 0 0 #FFFFFF; general.css(wiersz 23)
    font-size:11px;
    margin:10px;
    padding:0 0 1px;
    może nie ten wierz edytuje?
    Ewentualnie czy da się może do Jce wstawic ten sam plugin(wstaw wideo,dodaj film)
    Ostanio edytowane przez frugo1995 : 20-06-2010 15:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •