Brak opcji w modułach po przeniesieniu bazy mysql
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Brak opcji w modułach po przeniesieniu bazy mysql

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-08-2006
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Brak opcji w modułach po przeniesieniu bazy mysql

    Witam.
    Problem polega na tym, że chciałem zmienić kodowanie w bazie danych i latin1 zmieniałem ręcznie na utf8 - w niektórych tabelach bazy, ale metodą znajdź i zamień, żeby było szybciej.

    Po wrzuceniu tabel bazy nie mam opcji w modułach, tzn nie wyświetlają mi się style, polskie znaki a każdy moduł zawiera tylko coś w tym stylu:
    Szczegó�y Typ modu�u: mod_breadcrumbs Tytu�: Pokaş tytu�: Nie Tak W��czony: Nie Tak Pozycja:
    i żadnych innych opcji.
    Próbowałem częściowo kopiować tabele i wszystko jest ok, dopóki nie wrzucam tabel związanych z modułami (jos_modules względnie jos_modules_menu). Po tej operacji efekt jest jak wyżej.

    Próbowałem wielu zabiegów i nie wiem w czym problem.
    Czy ktoś może pomóc?

    Dodam że sprawdzałem zawartość standardowej tabeli z czystej instalacji i swojej i nie widzę innych różnic niż ilość pól na moduły. Kodowanie jos_modules również ma standardowo utf8.

    Przyznam że bronię się przed opcją tworzenia nazywania i ustawiania parametrów modułów i menu od nowa, więc HELP! someone ...

    Z góry wielkie dziękuję za odpowiedzi...

    Joomla 1.5.20 Pl
    Ostanio edytowane przez jamircan : 15-09-2010 14:06

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    jak dokładnie zmieniałeś te kodowanie ? w phpMyAdmin ? i w którym miejscu ? (opisz dokładnie) , następne pytanie czy masz kopię bazy z przed dokonania zmiany kodowania ?

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-08-2006
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kodowanie zmieniałem w Dreamweaver opcją znajdź latin1 i zamień na utf8 (w sposób kontrolowany). Następnie importowałem zmieniony plik sql. Z kopią jest pewien problem ponieważ teoretycznie mam kopię, ale jest ona trochę stara. Stało się tak, ponieważ nadpisałem sql - sprawdziłem czy widać stronę , czy mogę się zalogować do administratora, wszedłem gdzieś w menu i nie przyszło mi do głowy że nie wyświetlą się w panelu tylko moduły, nadpisałem więc plik jako nowy...
    wiem ... głupio, ale nie spodziewałem się

    Kodowanie zmieniałem edytorem, ponieważ w phpmyadmin jakoś nie chciało to działać za bardzo.
    Generalnie chodziło o to żeby zmienić kodowanie niektórych tabel z latin1_swedish na utf8, ponieważ w innym wypadku zamiast polskich znaków miałem wszędzie (w odpowiednich dodatkach, typu JForms i LyftemBloggie) znaki: ??????

    Żeby było jasne: w modułach brakuje nie tylko polskich znaków, więc nie tylko chodzi o kodowanie, ale wszystkich opcji poza pierwszym oknem i nie ma styli formatowania. Przy każdym module wyświetla się biała strona z opcjami jakie pokazałem w 1 poście.
    Ostanio edytowane przez jamircan : 15-09-2010 15:48

  5. #4
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    problemy z nieprawidłowym wyświetlaniem polskich znaków wynikają również ze złego kodowania plików językowych lub błędnego zadeklarowania w szablonie (index.php)

Podobne tematy

  1. Brak dostępu do bazy mySQL
    przez ximi na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 07-04-2010, 16:16
  2. Brak modułów na stronie startowej po przeniesieniu na inny serwer
    przez konsad na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 09-03-2010, 22:02
  3. brak użytkowników po przeniesieniu do nowej bazy danych
    przez moryc na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 22-09-2009, 21:46
  4. Brak polskich znaków w zainstalonych modułach!
    przez demon1903 na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 28-06-2009, 04:03
  5. Problem z szablonem po przeniesieniu bazy danych
    przez bartek1924 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 26-05-2009, 22:39

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •